Pixel 2 končí s neobmedzeným diskom na fotkách od Googlu

0

Neobmedzené môže byť občas limitované.

Google sa tým nijako netajil a majitelia telefónov Pixel 2 a Pixel 2 XL vedeli, že o neobmedzené úložisko raz prídu. Tí mali totiž sľúbené nahrávanie fotiek v plnej kvalite bez komprimovania tak, aby sa objem nezapočítaval do kapacity úložiska.

Web 9TO5Google upozorňuje, že dňom 16. 1. 2021 končí táto možnosť. Fotografie nahraté pred týmto dátumom zostávajú aj naďalej bezo zmeny kvality a kapacity úložiska v službe Google Fotky.

Ďalšie fotky, ktoré budú z týchto starších telefónov zálohované, už budú podliehať aktuálne zavedeným pravidlám aplikácie Google Fotky. Teda buď si používatelia zmenia nastavenie a budú ich nahrávať vo vysokej kvalite a teda ešte stále budú mať priestor zadarmo alebo v pôvodnej kvalite. To ale bude znamenať, že sa ich objem započíta do prenajatej diskovej kapacity vo forme priestoru zadarmo alebo v službe Google One.

Podobný osud postihne aj majiteľov trojkovej série Pixelov. Tým by podľa aktuálnych pravidiel mala skončiť platnosť neobmedzených fotiek v pôvodnej kvalite 31. 1. 2022. Google už takéto možnosti neposkytuje a snaží sa používateľov motivovať k predplatnému služby Google One. Je to dobrá služba, ktorú sami používame.

Zdroj: 9TO5Google

Prečítajte si aj:

Fotky Google: Takto zistíte, ako dlho vám vydrží bezplatný ukladací priestor

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár