Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Cisco rozširuje možnosti svojej platformy Cisco Webex.

Tá už dlhodobo patrí k lídrom na trhu v riešeniach pre firemnú komunikáciu. Zákazníci spoločnosti Cisco budú mať k dispozícii nové integrácie s úložiskami, prepojenejšie volania s nástrojmi tretích strán a budú môcť svoje cloudové služby lepšie prepojiť aj so svojim on-premise prostredím. Nové rozšírenia sa týkajú i videa a používatelia sa budú môcť deliť o svoj video obsah so vzdialenými používateľmi omnoho jednoduchšie.

V súčasnosti prostredníctvom platformy Cisco Webex globálne komunikuje mesačne 200 miliónov používateľov. Ročne sa koná 125 miliárd minút schôdzok, 15 miliárd volaní a používatelia zašlú 48 miliárd správ. Spoločnosť Cisco i napriek tomu nezastavuje vývoj svojej platformy a teraz ju rozširuje o niekoľko noviniek.

  • Prepojenejšie úložiská: Integrácia s nástrojmi OneDrive a SharePoint je už samozrejmosťou, po novom bude platforma Cisco Webex viac integrovaná aj s Google Drive. Nasledovať bude podpora nástrojov Box a Dropbox.
  • Cloudové funkcie aj on-premise: Cisco Webex umožňuje integrovať všetky cloudové funkcie i do on-premise riešení, ak organizácia nasadí riešenie Cisco Hosted Collaboration Solution či Cisco Unified Communications Manager.
  • Hovory s riešeniami tretích strán: Do platformy Cisco Webex možno po novom integrovať aj klientov pre volania od iných výrobcov. Do Cisco Webex tak možno napríklad pripojiť Skype for Business a mať stále k dispozícii funkcie ako hovory i posielanie správ (messaging).

Dôraz na video s nástrojom Webex Meetings

Spoločnosť Cisco buduje svoju platformu tak, aby bola intuitívna, jednoducho použiteľná a tímom ponúkla vyššiu produktivitu. Nové video funkcie hrajú v tejto snahe dôležitú rolu. Medzi ne patria:

  • Zdieľanie videí na obrazovke: Cisco Webex umožní deliť sa o video obsah a animácie vo vysokom rozlíšení pri frekvencii 30 snímok za sekundu. Každý si tak napríklad počas schôdzky bude môcť pozrieť video z YouTube.
  • Ďalšie možnosti whiteboardu: Používatelia, ktorí pracujú na digitálnej tabuli Cisco Webex Board, sa budú môcť deliť o svoje nákresy a popisy so všetkými účastníkmi bez ohľadu na to, z akých zariadení či klientov sa títo pripájajú.
  • Lepší video zážitok v nástroji Webex Events: Spoločnosť rozširuje podporu videa pre všetky video zariadenia a koncové body rečníkov využívajúce nástroj Webex Events. Teraz možno do jednej udalosti v Cisco Webex Events pozvať až 200 účastníkov.
  • Nový VDI klient pre Cisco Webex Meetings: Spoločnosť Cisco oznámila aj novú aplikáciu Webex Meetings VDI, pomocou ktorej sa možno do Webex Meetings pripojiť z VDI klienta. Schôdzka potom funguje ako SIP hovor s audiom i videom.

Nové funkcie pre jednoduchší priebeh schôdzky

Noviniek sa nedočkali len integrácie a funkcie pre video. Cisco Webex teraz ponúka napríklad možnosť informovať sa v reálnom čase o obsadenosti jednotlivých miestností, kde sa schôdzka koná alebo môže konať. To je možné vďaka inteligentným kamerám a mikrofónom, ktoré sú zabudované do zariadení Cisco. Používatelia budú môcť po novom využiť aj „digitálne nálepky“, na ktoré môžu písať svoje poznámky. Tie budú k dispozícii pre celý tím, ktorý s nimi bude môcť pracovať.

Značky: