Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Diaľnice a rýchlostné cesty sú počas sviatkov oveľa viac vyťaženejšie a ich súčasťou sa v tomto období stávajú aj menej skúsení vodiči. Zvýšený nápor očakávame počas Zeleného štvrtka v popoludňajších hodinách, ktorý patrí už dlhodobo medzi obdobia s najvyššou dennou intenzitou dopravy za celý kalendárny rok, ale aj počas Veľkonočného pondelka. Aj z tohto dôvodu prosíme motoristov o zvýšenú pozornosť a ohľaduplnú jazdu.

Sčítače intenzít dopravy zaevidovali počas veľkonočných sviatkov v predchádzajúcich rokoch nárast vozidiel až o 42% oproti ostatným dňom. V roku 2023 bol na Zelený štvrtok na výjazde z Bratislavy po D1 zaznamenaný zvýšený tranzit o 34%. Na ostatných úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest bola intenzita takisto zvýšená oproti bežným dňom, a to v rozsahu od 22 – 68%. 

Zvýšená opatrnosť bude potrebná aj po sviatkoch

Zvýšený nápor na diaľniciach však očakávame aj na Veľkonočný pondelok a v utorok po sviatkoch. V predchádzajúcich rokoch sme napríklad v utorok po sviatkoch zaznamenali na bratD1islavskej D1 až o 29% vozidiel viac ako bežne počas roka. Aj na ostatných úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest naprieč Slovenskom sme zaznamenali nárast vozidiel o 25 – 30%.

Diaľničná patrola poskytne pomoc aj počas veľkonočných sviatkov

Diaľničná patrola je bezplatnou službou Národnej diaľničnej spoločnosti. Jej hlavným cieľom je zvýšenie bezpečnosti na cestách v správe našej spoločnosti. K dispozícii je nonstop, 24 hodín denne, 7 dní v týždni, vyzbrojená kompletnou výbavou. Ak sa ocitnete v núdzi, Diaľničnú patrolu si môžete aj počas veľkonočných sviatkov privolať jednoducho – buď cez mobilnú aplikáciu ViaRest alebo telefonicky na bezplatnom telefónnom čísle 0800 100 007.

Nezabúdajte na diaľničnú známku

Všetkým motoristom pripomíname, že pri prejazde diaľnicou je potrebné mať zakúpenú elektronickú diaľničnú známku, aby ste tak predišli pokute. Jej zakúpenie je rýchle a jednoduché.  Elektronickú diaľničnú známku si zakupujte len cez oficiálne predajné kanály – konkrétne cez web stránku www.eznamka.sk, mobilnú aplikáciu eznamka, na čerpacích staniciach alebo informačno-predajných miestach na diaľničných hraničných priechodoch. 

Značky: