Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vicepremiérka Veronika Remišová: Podarilo sa zachrániť 400 pracovných miest v Humennom. Osobitne v čase krízy je pre štát dôležité každé jedno pracovné miesto. 

Vicepremiérka Veronika Remišová oceňuje, že sa podarilo dosiahnuť dohodu medzi firmami v Humennom a zachrániť prácu pre 400 ľudí. “Včera sme strávili hodiny rokovaniami priamo vo fabrikách a na mestskom úrade v Humennom. Rokovania medzi firmami o obnovení dodávok energií pokračovali aj večer a podarilo sa dosiahnuť dohodu. Výroba by sa mala rozbehnúť v pondelok a 400 ľudí, ktorí pracujú na inovatívnych výrobkoch vyvážaných do celého sveta, tak môže v tejto ťažkej dobe pracovať a zabezpečiť živobytie pre svoje rodiny. Spor medzi firmami v priemyselnom parku v Humennom sa ťahá celé roky, dnešná dohoda vytvára priestor na nájdenie trvalého riešenia. Verím, že sa všetci zúčastnení budú správať zodpovedne a práca pre ľudí v regióne nebude viac ohrozovaná zbytočnými spormi. Dnes ráno som hovorila so zástupcami oboch firiem, teším sa z dohody a všetkým držím palce,” uviedla vicepremiérka Remišová.

Veronika Remišová zároveň vyzdvihla spoluprácu všetkých, ktorí sa na dohode podieľali. “Osobitne ďakujem za spoluprácu aj primátorovi Humenného Milošovi Meričkovi, ako aj predsedovi hospodárskeho výboru Petrovi Kremskému, ktorí prispeli k riešeniu tohto problému. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zároveň pripravuje zmeny zákonov tak, aby štát vedel lepšie reagovať na situácie, keď nejaká firma nerešpektuje súdne rozhodnutia. V Humennom nové zákony dúfam nevyužijeme, ale potrebujeme mať nástroje, aby sme mohli presadzovať dodržiavanie pravidiel a zabezpečiť spravodlivosť,” dodala Veronika Remišová.

 

Značky: