Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pohodlné bezdrôtové brúsenie, rezanie alebo kefovanie pomocou dvoch nových akumulátorových uhlových brúsok od spoločnosti Bosch pre domácich majstrov

UniversalGrind 18V-75, nový model v základnom segmente, je vďaka svojej kompaktnosti a jednoduchému použitiu spoľahlivým partnerom na širokú škálu použití. AdvancedGrind 18V-80 je zase vhodná na väčšie a náročnejšie práce ponúkajúc komfortnejšiu obsluhu. Obe uhlové brúsky rozširujú systém „18V Power for All System“, ktorého súčasťou je tiež všetko základné náradie z jednotlivých pracovných oblastí – v súčasnosti je to viac ako 60 rôznych náradí pre domácich majstrov, záhradné náradie a domáce spotrebiče, pričom kompatibilita je ešte oveľa väčšia vďaka ďalším partnerom v rámci spolupráce „Power for All Alliance“ naprieč značkami. Všetko náradie – od vŕtacích kladív a kosačiek na trávu až po vysávače – možno napájať jedným 18V lítium-iónovým akumulátorom a iba jednou nabíjačkou. To používateľom šetrí miesto aj peniaze, a taktiež chráni životné prostredie.

Bezpečnejšia a kontrolovaná práca

Obe akumulátorové uhlové brúsky majú výkonné motory s plynulým rozbehom. To znamená, že sa uhlové brúsky nerozbehnú okamžite na plné otáčky, ale ich výkon sa zvyšuje postupne počas prvých niekoľkých sekúnd používania. Táto funkcia poskytuje väčšie pohodlie a lepšiu kontrolu nad vykonávanou prácou, pretože používateľ má čas na presné umiestnenie a vyrovnávanie náradia. Ak dôjde k prerušeniu napájania prístroja, ochrana proti opätovnému spusteniu zabraňuje nekontrolovanému zapnutiu a znižuje tak riziko zranenia. Ochranné kryty oboch prístrojov je možné nastaviť do rôznych polôh bez použitia náradia, a vyrovnať ich v závislosti od použitia. Ľahko pripevniteľný ochranný kryt taktiež ponúka zvýšenú bezpečnosť pri rezaní. Pohodlnú manipuláciu pri používaní vám zaručí aj ergonomická a úzka rukoväť s mäkkým úchopom, kompaktný dizajn či nízka hmotnosť.

UniversalGrind 18V-75: Kompaktný prístroj na menšie aplikácie

UniversalGrind 18V-75 je základná 18-voltová akumulátorová uhlová brúska Bosch pre domácich majstrov. Prístroj s jednoduchou obsluhou ponúka výkon motora ako porovnateľný model na kábel s príkonom 750 W, a preto je vhodný na brúsenie, kefovanie či rezanie v dome aj na záhrade. Taktiež umožňuje rýchle vykonávanie menších prác s kovom alebo kameňom, ako napríklad rezanie kovových rúrok na dĺžku, odstraňovanie hrdze z brán či vonkajšieho nábytku alebo menej náročné práce s plechom.

AdvancedGrind 18V-80: Nastaviteľné otáčky, antivibračná rukoväť a rýchla výmena kotúčov

Pre domácich majstrov, ktorí často pracujú s kameňom, odstraňujú otrepy z kovu alebo nahrubo brúsia zvary, ponúka nový model brúsky AdvancedGrind 18V-80 ešte vyšší výkon a zároveň vysoký pracovný komfort. Uhlová brúska je rovnako výkonná ako porovnateľný 800-wattový káblový prístroj. Vďaka elektronickému nastaveniu otáčok na rukoväti je možné otáčky prispôsobiť rôznym použitiam a materiálom. Kým vysoké otáčky až 12 000 ot./min sú vhodné na rezanie kovov alebo kameňa, nižsie otáčky poslúžia na jemnejšie práce, ako napríklad leštenie nerezovej ocele. Antivibračná rukoväť zaručuje pohodlnú prácu bez únavy. Ďalšou výhodou je aj rýchloupínacia matica, ktorá umožňuje domácim majstrom vymeniť kotúč bez použitia akéhokoľvek náradia.

AdvancedGrind 18V-80 je už v predaji, UniversalGrind 18V-75 bude k dispozícii od januára 2023. Príslušenstvo na rôzne aplikácie je dostupné v sortimente produktov Bosch. Všetky uvedené ceny sú nezáväzné odporúčané ceny vrátane DPH.

Parametre prístrojaUniversalGrind 18V-75AdvancedGrind 18V-80
Napätie/kapacita akumulátora18 V / ≥ 4,0 Ah (odporúčané pre plný výkon)18 V / ≥ 4,0 Ah (odporúčané pre plný výkon)
Voľnobežné otáčky12 000 min-12.800-12.000 min-1
Priemer kotúča115 / 125 mm125 mm
ZávitM14M14
Rozmery bez akumulátora a kotúča (dĺžka x šírka x výška)315 x 344 x 121 mm (s ochranným krytom 115 mm)

315 x 349 x 121 mm (s ochranným krytom 125 mm)
315 x 349 x 121 mm
Hmotnosť (bez akumulátora a rezného kotúča, s rukoväťou a ochranným krytom)1,7 kg1,7 kg
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPHPrístroj v krabici so štandardnou rukoväťou a ochranným krytom, bez akumulátora a nabíjačky, 115 mm: 109,99 €Prístroj v krabici so štandardnou rukoväťou a ochranným krytom, bez akumulátora a nabíjačky, 125 mm: 115,99 €Prístroj v krabici s antivibračnou rukoväťou, ochranným krytom a rýchloupínacou maticou, bez akumulátora a nabíjačky, 125 mm: 135,99 €

Značky: