Najnovšie údaje dokazujú, že prístup k práci sa zmenil. V súčasnej dobe pracuje približne 40 % zamestnancov na diaľku a takmer 30 % v hybridnom modeli, kedy sa v kancelárii objavia v priemere trikrát týždenne.

HP sa v rámci rozvoja svojho portfólia pre hybridnú prácu rozhodla prevziať firmu Poly. Možno si budete pamätať spoločnosť Plantronics, z ktorej Poly vznikol a neskôr ju kúpila firma HP. V jej ponuke sú riešenia pre videokonferencie, kamery, rôzne typy headsetov a ďalších nástrojov na efektívnu spoluprácu a komunikáciu. Spojenie oboch značiek vytvára ponuku hybridných riešení.

Zdroj: Ondrej Macko/TOUCHIT.sk
Kompletná výbava pre hybridnú prácu od spoločnosti POLY

Pritom približne 75 % kancelárskych pracovníkov investuje do zlepšenia svojho domáceho pracovného prostredia. Tradičné kancelárske priestory sa teraz upravujú tak, aby podporovali hybridnú prácu a spoluprácu, s osobitným dôrazom na riešenie zasadacích miestností. Očakáva sa, že segment kancelárskych riešení určených pre zasadacie miestnosti sa do roku 2024 strojnásobí.

HP a Poly chcú spoločne rozvíjať kompletný ekosystém zariadení, softvéru a digitálnych služieb, ktorý zvýši produktivitu zamestnancov a poskytne podnikovým zákazníkom lepší prehľad, zabezpečenie a možnosť správy v ich hybridných IT prostrediach.

Produkty Poly

HP nám na tlačovke predviedla niekoľko produktov, ktoré sú určené na hybridnú prácu – od headsetov a USB kamier až po komplexné súpravy riešení pre konferenčné miestnosti.

Poly Voyager Free 60 

Silu značky Poly v segmente headsetov ukazuje množstvo profesionálnych bezdrôtových slúchadiel, určených pre hybridný životný štýl. Či už sa zúčastňujete konferenčného hovoru alebo počúvate hudbu, slúchadlá Poly Voyager Free 60 poskytujú až päť hodín hovoru s adaptívnym aktívnym potlačením hluku (ANC) a technológiou WindSmart, eliminujúcou rušivé zvuky z okolia.

Voyager Free 60+
Voyager Free 60+

Štandardná verzia obsahuje nabíjacie puzdro, ktoré umožňuje ďalších 10 hodín hovoru, model Poly Voyager Free 60+ sa dodáva so šikovným nabíjacím puzdrom. To je vybavené dotykovým displejom OLED s ľahkým prístupom k funkciám ovládania hlasitosti a stlmenia zvuku, rýchlym prehľadom o výdrži batérie či o stave hovoru a 3,5 mm analógovým vstupom, ideálnym pre zábavné systémy na palubách lietadiel. Pomocou mobilnej aplikácie Poly Lens si môžete nastavenie zariadenia Poly prispôsobiť.

Voyager Free 60+
Voyager Free 60+

Hlasové komunikátory Poly Sync 

Inteligentné hlasové USB a Bluetooth komunikátory Poly Sync používajú vlastnú technológiu mikrofónu na sledovanie hovorcu. Sú navrhnuté tak, aby napĺňali možnosť pracovať odkiaľkoľvek – či už vzdialene z domu alebo v kancelárii. Možnosti pripojenia hlasného odpočúvania cez USB a Bluetooth poskytuje veľkú flexibilitu, pretože inteligentné mikrofóny dokážu rozpoznať hlasy v celej miestnosti a poskytujú vynikajúcu kvalitu zvuku, aj keď ste sa vzdiali. Je možné ich jednoducho pripojiť aj k hlasovému asistentovi Siri alebo Google a ovládať tak ich prostredníctvom všetko hlasom. Rodina produktov Poly Sync prináša vhodné riešenie na hybridnú prácu odkiaľkoľvek aj pre kvalitné počúvanie hudby.

Poly Sync 20 a Poly Sync 20+ s najlepším zvukom vo svojej triede a tromi mikrofónmi sú ideálnym prenosným riešením pre hybridné pracovné prostredie. Ide o zariadenie typu tri v jednom – osobný hlasový komunikátor, prenosný reproduktor a nabíjačku smartfónu. Vďaka kompaktnému, elegantnému dizajnu a prenosnému puzdru sa ideálne hodí pre užívateľov na cestách. Pokročilé algoritmy digitálneho spracovania signálu zaisťujú, že obe strany hovoru sú jasne počuť. Programovateľné tlačidlo umožňuje prispôsobiť zariadenie vašim potrebám.

Sync 20+
Sync 20+

Poly Sync 40 ponúka ešte lepšie zvukové parametre, mikrofóny snímajú zvuk s väčším dosahom ako u predchádzajúceho typu. Môžete si zvoliť bezdrôtové reťazenie dvoch jednotiek, a tým prispôsobiť a rozšíriť dosah v rámci rôznych veľkostí konferenčných miestností. Poly Sync 40 je vybavený batériou s dlhou životnosťou s dobou hovoru až 30 hodín. Funkcia automatického zrušenia párovania Bluetooth umožňuje používateľom po schôdzke rýchlo odpojiť zariadenie. Nechýba ani pohodlné nabíjanie pripojeného smartfónu.

Poly Sync 40
Poly Sync 40

Poly Sync 60 je najvýkonnejšie zariadenie z rodiny Poly Sync. Ponúka všetky funkcie ako predchádzajúce typy, je však určený pre väčšie konferenčné priestory a konferenčné miestnosti. Vďaka šiestim mikrofónom a inteligentným funkciám môže zariadenie automaticky sledovať hlasy v zasadacej miestnosti a prispôsobiť sa tak, aby zabezpečilo jedinečnú kvalitu zvuku pre prepojených účastníkov hovoru. Vďaka dvom veľkým vstavaným reproduktorom Poly Sync 60 ľahko ozvučí miestnosť bohatým, krištáľovo čistým zvukom. Je možné k nemu pripojiť USB kameru, a zaistiť tak kompletné AV pripojenie.

Výbava pre hybridnú prácuZdroj: Ondrej Macko/TOUCHIT.sk
Výbava pre hybridnú prácu

Súprava na hybridnú prácu – Poly Room Kit a HP Mini Conferencing PC 

Kombinácia minipočítača HP a sady Poly Room Kit predstavuje cieľ prepojenia oboch značiek – komplexné špičkové riešenie pre hybridnú prácu. Obsahuje Poly Room Kit, ktorý je variabilný podľa počtu pripojených používateľov a veľkosti miestnosti a HP Mini počítač, certifikovaný pre Microsoft Teams Rooms a Zoom Rooms. Ide o vysoko výkonné riešenie, poskytujúce používateľom bohaté možnosti pre spoluprácu. Jednoduchú integrovanú správu a vysoký stupeň zabezpečenia zaisťuje HP Wolf Security for Business.

Výbava pre hybridnú prácuZdroj: Ondrej Macko/TOUCHIT.sk
Výbava pre hybridnú prácu

Poly Studio Focus Room Kit pre MS Teams Rooms je intuitívne konferenčné riešenie, poskytujúce špičkovú kvalitu zvuku aj obrazu. Či ide o videohovor jeden na jedného alebo prezentáciu z veľkej konferenčnej miestnosti, komunikácia zostáva zreteľná a jasná, bez rušivých šumov a zvukov prenikajúcich z okolia. K tomu prispievajú najmä technológie NoiseBlockAI a Acoustic Fence, ktoré potlačujú všetky rušivé zvuky okrem hlasu hovorcu. K dobrému používateľskému zážitku prispieva nemalou mierou video z inteligentnej 4K kamery s vysokým rozlíšením a technológie Poly DirectorAI, ktorá automaticky zaisťuje, že snímaná osoba je vždy v centre záberu. To všetko dopĺňa výkonné ozvučenie, špeciálne mikrofóny a optický USB kábel, prepájajúci dotykový ovládač s počítačom HP.

Zdroje: vlastné, HP

Prečítajte si tiež

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.