Poštová banka, ako jediná slovenská banka, už viac ako mesiac citlivo sleduje aktuálne dianie ohľadne koronavírusu.

Pod taktovkou hesla: TU SME DOMA, TU POMÁHAME, prijala ihneď po potvrdení prvého prípadu na Slovensku opatrenia na okamžitú pomoc ako pre zamestnancov, tak aj pre klientov,  ktorých pandémia ohrozuje aj po finančnej stránke. Toto obdobie však predstavuje riziko aj pre naše psychické zdravie. Situácii nepridávajú ani prichádzajúce Veľkonočné sviatky, ktoré sa na Slovensku spájajú najmä s návštevou rodiny. Tento rok tomu tak nebude, nakoľko vláda rázne odporučila necestovať za našimi blízkymi. Banka preto vychádza v ústrety tým, ktorí nemôžu byť so svojimi blízkymi a trpia nedostatkom sociálneho kontaktu. Venuje svoj mediálny priestor v televízii pozdravom pre našich starých rodičov.

Pandémia zatvorila obchody, kiná, divadlá, športoviská i detské ihriská. Bez spoločenského a kultúrneho vyžitia prežijeme, ale bez možnosti socializácie to nepôjde. „Sociálny kontakt je jednou z najdôležitejších súčastí príjemného pocitu, základom nášho komfortu a  duševného zdravia. Je to jeden z najdôležitejších predpokladov toho, aby sme prekonali toto mimoriadne náročné obdobie s čo možno najmenším pocitom úzkosti,“ upozorňuje psychologička Lenka Uherová. Video od psychologičky, nájdete tu.

Krátke video s odkazom, ktorý vašich starkých povzbudí a dodá im silu vydržať a prečkať toto obdobie v izolácii, môžete posielať do Pozdravíčka cez  www.pozdravicko.sk.