Ako sme sľúbili, boli sme na vyhodnotení súťaže TP Cup 2016, kde magazín TOUCH IT bol mediálnym partnerom. Ešte pred samotným vyhodnotením prebiehalo predstavenie zaujímavého projektu Chamelleon. Tento má združovať autorov a vydavateľov článkov, zadávateľov reklamy a čitateľov.
TPCup16Finale-2Spoluprácu s týmto projektom pripravujeme
TPCup16Finale-1

Víťazom TP Cup 2016 sa stala Aplikácia pre plartformu Funtoro – CAN zbernica.

TPCup16Finale-5

Cieľom tohto projektu je umožniť používateľom monitorovať stav automobilu spolu s generovaním notifikácií prostredníctvom CAN zbernice a Funtoro 1-dinn zariadenia.

TPCup16Finale-4

Výsledne riešenie by malo byť čo najkomplexnejšie (z hľadiska množstva podporovaných funkcií), čo najviac univerzálne (z hľadiska podporovaných typov automobilov) a ľahko rozšíriteľné o ďalšie značky automobilov.

TPCup16Finale-3

V projekte tím vytvára prepojenie Android zariadenia cez virtuálne sériové rozhranie, ktoré bude komunikovať s CAN zbernicou automobilu prostredníctvom CAN100 modulu. Všetky údaje sa nahrávajú na Funtoro 1-din, kde sa môžu zobrazovať niektoré zo získaných údajov. Finálnym cieľom je vytvoriť mobilnú aplikáciu a/alebo webové rozhranie, cez ktoré bude možné si kontrolovať centrálne stav vozidla, prípadne viacerých vozidiel.

Tip: Ako sa prezentovali projekty pred finále?

Chcete vidieť nápady „Made in FIIT STU“? Zajtra od 9 hodiny je veľké finále

 

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.