Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V uplynulých dňoch sa objavili na sociálnych sieťach podvodné inzeráty, ktoré sa tvária ako ponuka novej pracovnej príležitosti na prácu z domu pre spoločnosť ZSE Energia.

Po reagovaní na túto ponuku, žiada neznáma osoba od záujemcu o prácu kópiu občianskeho preukazu, preukazu poistenca, číslo účtu, telefónne číslo i ďalšie osobné údaje. Správy prichádzajú z adresy Slovensko Práca [pracaslovensko9]@gmail[.]com 

Spoločnosť ZSE Energia sa dištancuje od takéhoto správania neznámych osôb, od mailovej alebo akejkoľvek inej komunikácie, považuje ho za podvodné a za uplatňovanie nekalých praktík. Zároveň upozorňuje, aby záujemci o prácu neodpovedali na takýto email a nikomu neposkytovali svoje osobné údaje, ani email nepreposielali a neotvárali žiadne linky, môžu byť nebezpečné.

Vlastné inzeráty spoločnosť zverejňuje výhradne na stránkach www.profesia.sk , www.kariera.sk , na vlastnej webovej stránke a na sociálnej sieti Linkedin. Spoločnosť preto vyzýva k opatrnosti, pretože je možné, že sa objavia aj ďalšie podvodné správy.

Značky: