Orol morský opäť roztiahol svoje krídla, aby stanovil nový svetový rekord. Na sebe mal pripevnenú akčnú kameru Sony Action Cam Mini a vzlietol z najvyššej budovy sveta Burj Khalifa, ktorá má o niečo viac ako 829 metrov.

Ide o doteraz najvyšší zaznamenaný vtačí let z budovy. Vo videu si pozrite panoramatické výhľady na Dubaj a strmhlavý let z vtáčej perspektívy. Video natočila malá kamera pripevnená na chrbte orla a zachytila tak celý jeho let.

Sony spolupracuje s organizáciou FREEDOM ako oficiálny sponzor, čím pomáha so začlenením orla morského spať do jeho prirodzeného prostredia. Orol morský totiž vo Francúzsku vyhynul pred viac ako päťdesiatimi rokmi. Sony poskytuje hnutiu FREEDOM svoje kamery Action Cam,  s ktorými dokážu presne dokumentovať lety týchto dravcov. Získaný materiál pomôže organizácii FREEDOM spoznať správanie týchto orlov a lepšie pochopiť prostredie, ktoré je potrebné na prinavrátenie orla do voľnej francúzskej prírody.

Sony Action Cam dokáže natáčať plynulé a kvalitné Full-HD videá. Technológia SteadyShot zabezpečuje obrazovú stabilizáciu počas letu dravcov a GPS modul zbiera všetky dostupné dáta o trase letu. Malé rozmery kamery zase umožňujú jednoduché uchytenie na telo orla bez toho, aby dravcov obmedzovali pri lete.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.