Komunita iOS používa na komunikáciu systém iMessage. Na poslednom predstavení iOS 10 bolo pritom predstavené množstvo noviniek vrátane efektných emotikonov alebo rukou písaného textu.

Problém je však v tom, že iMessage je možné použiť len vtedy, ak používate iOS a komunikácia s platformou Android nie je zatiaľ možná. Portál Business Insider oslovil v tejto súvislosti zástupcov firmy Apple a získal nasledovné dva dôvody, prečo sa Apple nechystá uviesť iMessage pre používateľov Androidu.

Prvý dôvod je, že Apple registruje obrovskú databázu okolo 1 miliardy používateľov, pre ktorých je toto platforma určená na ich vzájomnú komunikáciu v rámci platformy. Je to veľká skupina ľudí a naozaj takto ľahko komunikujú cez internet, v prípade Wi-Fi napojenia teda skoro zadarmo. Podľa Apple neexistuje dôvod prečo túto skupinu ľudí rozširovať a obmedziť tak niektoré moderné funkcie.

Druhý dôvod je čisto pragmatický. Existuje veľká skupina ľudí, ktorí si na komunikáciu cez iMessage zvykli a používajú ju pravidelne. Ak by prešli na platformu Android, prišli by o svojich známych.

Výsledok je teda ten, že iMessage zatiaľ platformu iOS neopustia a ak chcete takto komunikovať, musíte mať iPhone.

Tip: Čo prináša iOS 10

iOS 10 príde 13. septembra. Vylepšuje používateľský zážitok, Siri je dostupná pre vývojárov (doplnené)