Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Aj keď je výroba v európskych závodoch značky Volkswagen dočasne zastavená do 19. apríla a na základe nariadenia vlády SR z 16. marca 2020 je fungovanie predajnej siete obmedzené, neznamená to že predaj a servis značky sú mimo prevádzky. Na Slovensku je predaj dostupný online v 19 a servis v 23 mestách u autorizovaných partnerov Volkswagen.

Pracovníci autorizovaných predajcov značky Volkswagen sú od pondelka do piatka dostupní telefonicky a  online, spravidla od 8. do 16. hodiny v 19 mestách. Zákazníci si môžu vybrať na stránke importéra, spoločnosti Porsche Slovakia www.vw.sk z bohatej ponuky vyše 950 skladových vozidiel, medzi ktorými nechýbajú tradičné bestsellery ani najčerstvejšie novinky a vozidlo si rezervovať a kúpiť u vybraného predajcu. Na mnohé skladové vozidlá sa vzťahujú atraktívne cenové bonusy v rámci akciových ponúk roka 2020.

Okrem toho majú zákazníci k dispozícii aj online konfigurátor aktuálnej modelovej ponuky značky. Do konfigurátora boli zapracované aj modely, ktorých predpredaj už bol spustený no slovenská výstavná premiéra, plánovaná na medzičasom zrušený bratislavský autosalón (pôvodný termín 21.-26. apríla 2020), musela byť posunutá na neskorší termín. Ide napríklad o Golf 8. generácie a T-Roc Cabriolet. Záujemcovia si môžu vozidlo nakonfigurovať a objednať telefonicky alebo online u zvoleného autorizovaného predajcu. Zoznam prevádzok, hodiny dostupnosti a kontakty predaja zákazníci nájdu na stránke: https://www.vw.sk/mimoriadny-rezim-predaj.

V mimoriadnom režime funguje aj autorizovaný servis značky Volkswagen v 23 slovenských mestách, pričom v Bratislave je zákazníkom k dispozícii 9 prevádzok, v Košiciach 4 a v Nitre 2. Celkovo je tak v časovo obmedzenom rozsahu otvorených 38 autorizovaných servisov Volkswagen na Slovensku. Vzhľadom na zmenenú otváraciu dobu a eventuálne zúžený rozsah servisných úkonov importér odporúča zákazníkom vopred si telefonicky overiť termín a dostupnosť služby u príslušného servisného partnera Volkswagen. Zoznam, hodiny dostupnosti a kontakty sú uvedené na stránke: https://www.vw.sk/mimoriadny-rezim-servis.

Značky: