Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Rolls-Royce Motor Cars priniesla vôbec najvyššie výsledky predaja v prvom štvrťroku v 116-ročnej histórii značky. V období od 1. januára do 31. marca spoločnosť dodala zákazníkom 1 380 motorových vozidiel, čo predstavuje nárast o 62% za rovnaké obdobie v roku 2020 a prekonala tak rekord z predchádzajúceho prvého štvrťroka z roku 2019. Rast predaja bol zaznamenaný na všetkých trhoch, pričom najsilnejší bol v Číne, USA a ázijsko-tichomorskom regióne.

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars zažila vskutku silný začiatok roka 2021, dokladajú to predajné čísla za prvý štvrťrok, ktoré sú najvyššie za celú 116-ročnú históriu značky. Vďaka masívnym objednávkam naprieč celým portfóliom modelov, najmä vozidiel Cullinan a Ghost, rastúcim predajom na kľúčových trhoch a rekordným počtom zákazkových objednávok, je naša spoločnosť vo vynikajúcej forme. Máme všetky dôvody byť ohľadom roka 2021 optimistickí.“ Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars vykazuje zatiaľ najvyššie predajné výsledky za prvé tri mesiace roka 2021, a tie sú vôbec najlepšie za celú 116-ročnú históriu značky.

V období medzi 1. januárom a 31. marcom 2021 spoločnosť dodala zákazníkom 1 380 motorových vozidiel, čo je o 62% viac ako v rovnakom období roku 2020 a prekonala tak aj rekord z prvého štvrťroku 2019. Rast predaja bol zaznamenaný na všetkých trhoch, najsilnejší bol pritom v Číne, USA a v tichomorskej Ázii.

Dopyt po všetkých modeloch Rolls-Royce rýchlo narastá, a to najmä po novom modely Ghost, ktorý bol uvedený na trh v roku 2020 a vysoko žiadané je aj superluxusné SUV Cullinan. Objednávky pokrývajú výrobnú kapacitu aj v druhej polovici roka 2021.

Zákazková výroba programu Bespoke zostáva aj naďalej na rekordných číslach, a to už od roku 2020. Tento rok bol klientom dodaný celý rad úžasných individuálne upravených vozidiel Rolls-Royce, ako napríklad Koa Phantom či Iridescent Opulence Phantom. Aj všetkých 20 vozidiel z limitovanej edície Phantom Tempus Collection už bolo odovzdaných ich majiteľom.

Generálny riaditeľ Mulero-Ötvös v reakcii na vynikajúce výsledky uviedol: „Na nedávne výzvy sme ako obvykle reagovali s typickou odvahou, vynaliezavosťou a predstavivosťou, starostlivým plánovaním a neúnavným sústredením sa na potreby a požiadavky našich klientov. Každý člen nášho výnimočného tímu v „Home of Rolls-Royce“ v Goodwoode aj po celom svete zohráva zásadnú úlohu pri dosiahnutí týchto pozoruhodných výsledkov. Vynikajúce zručnosti, nadanie, odhodlanie a entuziazmus z nás robí to, kým sme.“

Značky: