Prehliadač Google Chrome naberá na rýchlosti: Bude bezpečnejší

0

Protokol HTTPS sa bude využívať vo väčšej miere.

Po rokoch zavádzania podpory, Google pripravuje prvú verziu prehliadača, ktorá v predvolenom nastavení bude prenášať údaje na webové stránky a z nich, pomocou protokolu HTTPS. Oznámenie novinky prebehlo na Chromium Blogu, kde sa upresňuje, že položky adries, ktoré neobsahujú predponu protokolu, budú upravené tak, aby obsahovali https:// namiesto http://

Tento spôsob zrýchli časy načítania pri obchádzaní presmerovania z HTTP na HTTPS na mnohých webových stránkach, ktoré už podporujú bezpečnejší štandard, čo umožňuje šifrovanú obojsmernú komunikáciu medzi prehliadačom a webom. Pokiaľ prehliadač Chrome nájde web, ktorý nepodporuje protokol HTTPS, prepne sa na protokol HTTP. Bude tiež dodržiavať protokol HTTP pre IP adresy, vyhradené názvy hostiteľov a single label domény.

Tieto pravidlá budú platiť od verzie prehliadača Chrome 90 pre stolné počítače a Android. Funkcia príde do systému iOS neskôr.

Zdroj: AndroidPolice

Prečítajte si aj:

Máte problém s aktiváciou Windows 10? Dôvodom môže byť táto aktualizácia

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár