Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

O tom, že Lexus plánuje uviesť na trh nové veľké SUV vieme už dlhšie. Model bude niesť označenie TX, odvezie 7 alebo aj 8 pasažierov a pod kapotu budú umiestnené hybridy vrátane plug-in verzie. Posledná vymenovaná informácia je novinkou, o ktorej sme sa dozvedeli vďaka novoregistrovanej ochrannej známke TX 550h +, ktorá naznačuje plány výrobcu.

SUV na trhu stále dominujú a dopyt po veľkých rodinných autách za oceánom neklesá. Lexus nezaspal na vavrínoch a pripravuje nový model, ktorý sa bude vyrábať v americkej továrni v Princetone v štáte Indiana. Už istý čas takmer s istotou vieme, že pripravovaný automobil dostane označenie TX, pretože názvy TX 350 a TX 500h čakajú na americkom úrade pre patenty a ochranné známky na trhový debut SUV s tromi radmi sedadiel. V modelovom rade auta, ktoré ešte len čaká na svoju oficiálnu premiéru či dokonca ohlásenie, sa teraz objavila aj nová, elektrifikovaná verzia.

Špičkový rodinný plug-in hybrid

Nové označenie TX 550h + napovedá, že veľké SUV japonskej značky bude mať plug-in hybridný pohon, teda väčšiu batériu a možnosť nabíjania zo zásuvky. Číslo 550 tiež nie je náhodné a vyzerá to tak, že podobne ako model NX bude plug-in hybrid stáť na vrchole ponuky a bude najvýkonnejším variantom. Hybridy plug-in často podávajú nadpriemerný výkon, preto možno očakávať, že to bude aj prípad nového Lexusu.

Zatiaľ nepoznáme dojazd ani výkon

Veľké SUV ponúka veľké možnosti aj z hľadiska veľkosti batérie a umiestnenia motorov. Pokiaľ ide o technické údaje a výkon, môžeme v tejto chvíli iba špekulovať, ale je veľmi pravdepodobné, že TX 550h + hybrid bude mať hnaciu sústavu schopnú prejsť viac ako 70 km iba s použitím elektrickej energie a systémový výkon zásuvky v hybride môže byť od 350 do 400 k. Ak sa tieto predpoklady potvrdia, americkí zákazníci sa dočkajú premiéry nielen praktického a priestranného, ​​ale aj pomerne rýchleho SUV.

Investície v zahraničí

Lexus TX bude jedným z modelov, ktoré vyrobia vďaka americkým investíciám v továrňach Toyota. Očakáva sa, že závod v Princetone dostane finančnú  injekciu a spoločnosť prijme na výrobu nových SUV viac ako 1000 zamestnancov. Modernizácia závodu a investície do nových technológií sú nevyhnutné na výrobu automobilov, ktoré budú nielen vysoko elektrifikované, ale aj plné najmodernejších technológií, systémov podpory vodiča, bezpečnostných systémov a systémov automatizovanej jazdy.

Značky: