Príde čítačka odtlačkov aj do LCD displejov?

0

To by znamenalo rozšírenie čítačky odtlačkov prstov aj pre lacnejšie smartfóny.

Nie vždy ale tieto čítačky fungujú tak dobre ako klasické, napríklad na zadnej strane telefónu. Spoločnosť 3M má návrh takejto čítačky a jej hlavnou výhodou je, že funguje aj vo vrstvách LCD displejov. Kým doteraz bolo snímanie prstu doménou OLED displejov, situácia by sa mohla zmeniť.

Svoje riešenie nazýva 3M Near Infrared Transmission System (NITS) a funguje na mikro tenkej vrstve, ktorá umožňuje prepúšťanie svetla v rámci vrstiev LCD displeja. Bežne by totiž pri takomto displeji zostalo 97 % svetla blokovaného.

3M fingerprint

Zdroj: 3M

To je síce stále aktuálna vec, keďže LCD displeje sú takto „navrstvené“, no v spektre infračerveného svetla je to možné. Ak by teda výrobcovia implementovali 3M technológiu, používali by infračervené svetlo na rozpoznanie odtlačku.

3M však nie je jediná spoločnosť, ktorá sa snaží integrovať čítačku priamo pod LCD displej. Aj samotní výrobcovia smartfónov prejavili svoju iniciatívu v tejto oblasti.

Zdroj: 3M

Prečítajte si aj:

Vývoj jednoducho nezastavíme: Čoskoro sa dočkáme snímačov odtlačkov prstov aj pod LCD displejmi

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>