Nový MacBook Air získal v teste Geekbench 5 vynikajúci výsledok.

Apple oficiálne predstavil počítače radu Mac s vlastným ARM procesorom Apple M1. Detaily z tlačovej konferencie nájdete v samostatnom článku, TU.

Internetom už kolujú prvé výsledky testov výkonu nového procesora a treba uznať, že sú sľubné. MacBook Air s procesorom M1 získal v teste Geekbench 5 až 1 732 bodov v teste jedného jadra, resp. 7 545 bodov v rámci viacjadrového testu. Ide o skutočne brutálny výkon, ktorý prekonávajú iba vysokovýkonné procesory pre stolné počítače od Intelu a AMD.

V priamom porovnaní s ostatnými MacBookmi – 16-palcový MacBook Pro z konca roka 2019 s cenou na úrovni 5 000 dolárov získal v rovnakom teste 1 095, resp. 6 869 bodov. Nový MacBook Air je teda výrazne kompaktnejší, ľahší, lacnejší (999 dolárov) a zároveň aj výkonnejší – minimálne z hľadiska testu Geekbench 5.

Výhodou MacBookov, resp. Macov s procesorom M1 je takisto pasívne chladenie a teda absolútne nehlučná prevádzka. Procesor M1 rovnako umožňuje takmer okamžité prebudenie z režimu spánku a dlhšiu výdrž batérie v prípade MacBookov. Nevýhodou nového procesora je obmedzenie pamäte RAM na maximálne 16 GB a nekompatibilita s externými grafickými kartami.

Apple M1

Apple M1 v notebooku MacBook Air

Zdroj: cultofmac

Prečítajte si aj:

Oficiálne: Apple predstavil nový Macbook Air, Macbook Pro a Mac mini s prevratným procesorom Apple M1

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit