Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Potreba kvalitného zvukového záznamu do počítača v posledných rokoch vzrástla najmä u ľudí pracujúcich z domu, hudobníkov, ktorí sú zvyknutí nahrávať vo svojom domácom štúdiu, aj u profesionálnych hráčov. Trust preto pre náročných zákazníkov uviedol na trh kvalitný kondenzátorový mikrofón Trust GXT 259 Rudox s reflexným filtrom pre vytvorenie príjemného zvuku bez odrazov.

Kondenzátorový mikrofón GXT 259 Rudox možno využiť v štúdiu aj exteriéri. Má kardioidnú charakteristiku, veľmi kvalitný zvuk a jedinečnú konštrukciu s molitanovým reflexným filtrom, ktorý zabraňuje odrážaniu zvuku v priestore a nechcenej ozvene. Zvuk tak zostane plný a čistý. Výhodou je tiež tzv. molitanový POP filter, ktorý zabraňuje atakom pri vyslovovaní výrazných hlások, ako sú B a P.

GXT 259 Rudox má frekvenčný rozsah od 18 do 21 000 Hz a k počítaču sa pripája 1,8 m dlhým USB káblom. Na tele mikrofónu sú voliče pre silu zvuku posielaného do počítača (gain) a hlasitosť príposluchu slúchadiel, ktoré je možné zapojiť priamo do mikrofónu. Pri nahrávaní má mikrofón aj cez USB pripojenie nulovú latenciu.

Na stôl sa s rozmermi 55 × 190 × 55 mm vojde ľahko a vďaka robustnému stojančeku a váhe 0,332 kg je pri domácom nahrávaní dokonale stabilný.

Na slovenskom trhu sa mikrofón Trust GXT 259 Rudox predáva exkluzívne na Alza.sk za 179 eur.

Trust GXT 259 Rudox

Trust GXT 259 Rudox, Zdroj: Trust

Značky: