DJI Osmo Mobile 3 testujeme dlhodobo.

Je to unikátne zariadenie, výrazné zlepšenie voči minulej verzii. Predovšetkým sa dá zložiť a to je super pri prenášaní. Konštrukcia sa zmenila aj v tom, že smartfón je uložené v kolíska tak, aby sa dal použiť napr. externý mikrofón.

Výrobca vylepšil celkovú stabilizáciu a teraz je k dispozícii nový systém zamerania na osobu. Ideálne vtedy, ak si robíte svoj vlog. Ak sa mierne pohybujete, gimbál automaticky mení polohu tak, aby zameraný objekt bol stále v strede. Funguje to skvele. Ďalej máte možnosť automaticky vytvoriť napr. panoramatickú fotografiu, pričom gimbál sám pohybuje smartfónom pri jej realizácii.

Aj pri vyhovení timelapse videa si môžete nastaviť dráhu, ako sa Osmo Mobile 3 pohybovať. Výsledok je vysoko profesionálny. Tiež je tu hyperlapse video a novinkou je režim Story. Vtedy si vyberiete zo šablóny príbehov a natáčate krátke sekvencie. Osmo Mobile 3 sa pri tom pohybuje a vo výsledku pripraví krátke video vhodné hlavne na sociálne siete. Balenie Combo obsahuje puzdro a tiež malý statív.

Zapožičal: www.Dronerepublic.sk

Cena: combo 129 eur, len gimbál 109 eur

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.