Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Od 7. 4. 2020 vysiela tematický program Fightbox s novými technickými parametrami (viď nižšie).

Pre väčšinu zákazníkov Skylinku to nepredstavuje žiadnu komplikáciu. Ich certifikovaný prijímač (Skylink READY) totiž vysielacie parametre aktualizuje automaticky, a to vďaka funkcii automatického ladenia a usporiadania programov (FastScan). Program budú mať stále na rovnakej pozícii 109, ale automaticky s novými parametrami.

Manuálne si budú musieť program naladiť len tí zákazníci Skylinku, ktorí pre príjem programov Skylink používajú stále necertifikované prijímacie zariadenie bez funkcie FastScan. Naladenie odporúčame vykonať čo najskôr, najlepšie však do 17. 4., kedy by malo byť súbežné vysielanie s pôvodnými parametrami ukončené.

Ako spoznáte, či je váš satelitný prijímač vybavený funkciou FastScan?

Pri ladení postupujte podľa návodu k obsluhe vášho satelitného prijímač alebo televízora a použite nižšie uvedené nové technické parametre. Ak nemáte návod na obsluhu, pozrite sa na návody pre naladenie najbežnejších satelitných prijímačov, prípadne na orientačný návod pre naladenie. Ak sa vám ho nepodarilo naladiť alebo si ho netrúfate naladiť, kontaktujte prosím odborného technika.

Nové technické parametre pre naladenie programu Fightbox:

Satelit:                                    Astra 23,5°E
Kmitočet:                               11 739 MHz
Polarizácia:                            Vertikálna
FEC:                                        2/3
Symbolová rýchlosť:           29 900 kS/s
Norma:                                   DVB-S2/ 8PSK
Pilot:                                       OFF

Značky: