ProtonMail Bridge prináša šifrovanú komunikáciu pre vybraných e-mailových klientov

0

Podpory sa tak dočkajú zatiaľ Outlook, Apple Mail a Thunderbird na operačnom systéme macOS.

Švajčiarska spoločnosť stojaca za známou službou ProtonMail, ktorá priniesla na trh e-maily s pokročilým šifrovaním, teraz prináša pre platiacich klientov aplikáciu Bridge. Tá ponúka možnosť jednoduchého a rýchleho používania e-mailovej schránky ProtonMail v Microsofte Outlook, Apple Mail a Mozilla Thunderbird.

Bridge tak vytvorí premostenie medzi e-mailovou schránkou a e-mailovým klientom umiestneným v počítači používateľa. Celá komunikácia tak ostane naďalej end-to-end šifrovaná. E-maily však ostávajú uložené aj lokálne, tie už služba nešifruje. Skvelou výhodou aplikácie je aj možnosť využívať viacero schránok súčasne a presúvať medzi nimi e-maily.

ProtonMail zatiaľ garantuje podporu len pre spomínaných e-mailových klientov, no na základe testovania tím uvádza, že šifrovaná komunikácia funguje aj na iných klientoch.

Zdroj: MacRumors

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár