Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Už žiadne rozstrapkané konce vetiev a boľavé ramená: Bosch dáva domácim záhradkárom do rúk výkonný akumulátorový prerezávač AdvancedPrune 18V-45.

Nové náradie umožňuje strihať stromy a plodonosnú flóru bez vynaloženia veľkého množstva energie. Predovšetkým vykoná prácu hladko a čisto, čím napomáha zdravému rastu rastlín. AdvancedPrune 18V-45 je prvým akumulátorovým prerezávačom od spoločnosti Bosch v rámci „18V akumulátorovom systéme“, ktorý zahŕňa rôzne reprezentatívne náradia v jednotlivých segmentoch, medzi ktoré v súčasnosti patrí približne 70 náradí pre kutilov, záhradné náradie, domáce spotrebiče a dokonca presahuje sortiment spoločnosti Bosch s ďalšími partnermi v rámci cross-brandovej aliancie aliancií „Power for All Alliance“.

Všetko náradie – od vŕtacieho kladiva cez kosačku na trávu až po vysávač – možno prevádzkovať s rovnakým 18 V lítium-ióntovým akumulátorom a iba jednou nabíjačkou. Používatelia tak šetria miesto a peniaze a chránia životné prostredie.

Technológia Quick Cut urýchľuje prácu

Nerezový nôž reže vetvy z mäkkého a tvrdého dreva s hrúbkou do 45, resp. 35 milimetrov. Vďaka tomu si poradí s oveľa väčším priemerom rezu ako porovnateľné konkurenčné modely.

Napriek hrúbke vetiev zvládne AdvancedPrune 18V-45 prácu rýchlo vďaka technológii Quick Cut, ktorá umožňuje náradiu rezať vetvy hrubé až 30 milimetrov v priebehu niekoľkých sekúnd.

S plne nabitým akumulátorom s kapacitou 2,0 Ah zvládne AdvancedPrune 18V-45 vykonať až 600 rezov tejto hrúbky. Je to vďaka optimálnej koordinácii všetkých kľúčových komponentov, ako je motor a prevodovka, v kombinácii s inteligentným elektronickým riadiacim systémom nazvaným „Syneon Technology“.

Túto interakciu medzi elektronikou motora a akumulátorom ponúka iba spoločnosť Bosch. Výsledkom je, že náradie poskytuje optimálny výkon a maximálnu výdrž pri každom projekte, pričom si zachováva plný výkon až do vybitia akumulátora.

Rezanie z akéhokoľvek uhla

AdvancedPrune 18V-45 má jedinečnú 360-stupňovú spúšť. Táto funkcia umožňuje úplné otočenie náradia a nastavenie prerezávača v najlepšom uhle, čo uľahčuje dosiahnutie ťažko prístupných vetiev a zefektívňuje prácu nad hlavou. Prerezávanie sa vykonáva jednoduchým otáčaním a stlačením spúšte. To znamená, že rezný pohyb prerezávača možno bez námahy spustiť z akejkoľvek polohy bez toho, aby používateľ musel vynaložiť akúkoľvek silu – bez ohľadu na to, aké silné je drevo.

Hladké prerezávanie – aj vo výškach

Používatelia môžu predĺžiť dĺžku akumulátorového prerezávača od 1,2 do 1,8 metra pomocou predlžovacej tyče, ktorá je k dispozícii samostatne alebo je už súčasťou rôznych súprav. Vďaka tomu sa používatelia nemusia pri strihaní na úrovni zeme ohýbať, čo pomáha chrániť ich chrbát pri práci na záhrade. Prerezávač tiež umožňuje presné a pohodlné strihanie vysokých vetiev. Malý čistiaci hák na konci náradia umožňuje bezpečne stiahnuť zakliesnené vetvy na zem – čo je obzvlášť praktická funkcia pri práci vo výškach alebo s tŕnistými rastlinami.

Akumulátorový prerezávač AdvancedPrune 18V-45 bude k dispozícii od marca 2024.

Technické parametreAdvancedPrune 18V-45
Napätie akumulátora18 V
Kapacita akumulátoraOd 2.0 Ah
Rezací systémObtok
ČepeľNerezová oceľ
Počet rezov na jedno nabitie (2,0 Ah)Približne 600 pri priemere 30 mm
Rozmery s / bez tyče ( D x Š x V)1200 x 61 x 176 mm / 1800 x 61 x 200 mm
Hmotnosť bez / s akumulátorom (2,0 Ah)2,3 kg (krátka), 2,8 kg (dlhá) / 2,6 kg (krátka), 3,1 kg (dlhá)
Rozsah dodávky / odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH• Stroj v kartóne bez akumulátora: €199.99
• Stroj v kartóne, tyč, akumulátor a nabíjačka (2,0 Ah), AL 18V-20: €299.99

Značky: