Podľa analytickej spoločnosti Counterpoint Technology Market Research je predaj telefónov Samsung Galaxy S7 a S7 edge výrazne lepší ako to bolo pred rokom v prípade telefónu Galaxy S6 a S6 edge.

GalaxyS7S6Foto2-1

Pomôcť k tomu mala dlhšia výdrž na batériu, ďalej spojenie predaja telefónov pri predobjednávke s okuliarmi pre virtuálnu realitu a tiež vynovený fotoaparát.

Podľa analýzy sa veľmi dobre darí modelu Galaxy S7 a S7 edge v USA, kde je predaj o 30 % lepší ako pred rokom. V západnej Európe je to o 20 % viac a v Číne a Indii o 10 % viac. Paradoxne na domácej pôde v Južnej Kórei sa telefón predáva prakticky rovnako ako pred room kombinácia Galaxy S6 a S6 edge. Celkový nárast predaja odhaduje Counterpoint Technology Market Research na 25 %.

SamsungGalaxyS7Balenie-1

TOUCHIT sa domnieva, že na Slovensku je nárast predaja ešte väčší, je to pravdepodobne viac ako 40 %. Zabrali hlavne predobjednávky s darčekom vo forme okuliarov pre virtuálnu realitu. V niektorých prípadoch bol záujem tak veľký, že nestačili skladové zásoby.

SamsungGalaxyS7E-15

Z hľadiska pomeru Galaxy S7 edge a S7 je podiel predaja skoro vyrovnaný, jemne v prospech plochého (a o 100 Eur lacnejšieho) modelu Galaxy S7. Jeho podiel na predaji je 53 % vo svetovom meradle.

SamsungGalaxyS7E-22

Na Slovensku sa podľa TOUCHIT veľmi dobre darí aj modelu so zakriveným displejom Galaxy S7 edge, ale veľmi mierne navrch bude mať plochá verzia hlavne kvôli predajnej cene. Galaxy S7 edge sa veľmi dobre predával hlavne v prvých momentoch predaja.

GalaxyS7PredajTelekom-7

Okrem klasických farebných verzií sa na Slovensku objavil aj zlatý model Galaxy S7 edge a o ten bude určite záujem.

Tip: Pozrite si užitočné príslušenstvo pre Galaxy S7 a S7 edge

Testovali sme: Maximálne užitočné príslušenstvo pre Samsung Galaxy S7 a S7 edge

 

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.