Qualcomm nestíha vyrábať: Na nové vlajkové smartfóny si preto počkáme dlhšie

0

Údajne to môže mať nepriaznivý vplyv aj na ich cenu.

Predpoklady sú založené na aktuálnom dianí na trhu. Qualcomm sa snaží uspokojiť prudký nárast dopytu po čipových sadách Snapdragon, pričom veľký vplyv na pokles produkcie má aj dodávateľský reťazec. To by mohlo v konečnom dôsledku znamenať pozastavenie výroby lacnejších čipsetov a dlhšie čakacie doby.

Zdroje z dodávateľského prostredia tvrdia, že napríklad Samsung čelí nedostatku Snapdragon čipov v celej ponuke, až po vlajkové smartfóny s čipsetom Snapdragon 888. Z dlhodobého hľadiska to však môže pre Samsung priniesť zníženie výrobných kapacít z dôvodu nedostatku komponentov od spoločnosti Qualcomm.

Predpokladá sa, že k nelichotivej situácii prispelo hneď niekoľko faktorov, medzi ktoré patria napríklad snehové búrky v Texase, spomalenie výroby čipov na správu napájania v Číne a na Taiwane a v konečnom dôsledku sa pod aktuálny stav podpísala aj samotná pandémia.

Qualcomm už údajne presmeroval väčšinu svojich nedostatkových komponentov k výrobe väčšieho množstva čipsetov Snapdragon 888.

Zdroj: AndroidPolice

Prečítajte si aj:

Vírus v počítači? Vyskúšajte si to sami

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár