Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši dnes v rámci pravidelných kontrolných dní navštívil mesto Bardejov a skontroloval projekty, na ktoré prispel Úrad podpredsedu vlády SR pre  investície a informatizáciu (ÚPVII) prostredníctvom regionálneho príspevku.

Hneď ráno rokoval s primátorom mesta Borisom Hanuščákom, ktorý ho informoval o projekte rekonštrukcie športovej haly, ale aj obnove pamiatok UNESCO v meste. Vicepremiér vyzdvihol aktivitu primátora pri realizácií projektov v meste a tiež Centrum podpory regionálneho rozvoja okresu Bardejov, ktoré pomáha pri tvorbe projektov nielen podnikateľom a starostom v okrese, ale aj záujemcom zo širokého okolia.

Ako prvú navštívil vicepremiér spoločnosť TRIM LEADER, a.s., ktorá zamestnáva v Bardejove 379 ľudí a vyrába poťahy do automobilov. Spoločnosť dostala z regionálneho príspevku dotáciu 99 220 eur na úhradu prevádzkových nákladov – nájmu a energií, ako aj mzdových výdavkov pre nových zamestnancov prijatých v rámci projektu. Minulý rok firma celkovo prijala 91 ľudí, z toho polovicu z Úradu práce. Okrem toho bola pridelená dotácia od vlády vo výške 120 000 eur aj na inštaláciu klimatizácie, keďže šičky v minulosti museli v lete pracovať vo vysokých horúčavách. „Regionálny rozvoj nie je len o nových pracovných miestach, ale aj o zvýšení kvality života a zlepšení pracovných podmienok,“ uviedol vicepremiér R. Raši.

Následne podpredseda vlády navštívil spoločnosť VIMMA, s.r.o., ktorá sa zameriava na pestovanie a spracovanie drobného ovocia. V rámci projektu boli finančné prostriedky vo výške 77 454 eur vyčlenené na dobudovanie haly na pozberovú úpravu a spracovanie ovocia, nákup traktorového návesu, sušičky ovocia, lisu a ďalšej techniky potrebnej na výrobu džemov. Vytvorených tiež bude 5 pracovných miest. Doteraz spoločnosť zamestnávala 3 troch zamestnancov a v sezóne 25 až 30 brigádnikov.

Vicepremiér Raši v Bardejove navštívil aj Základnú školu Vinbarg, kde mesto buduje modernú krytú plaváreň s 25 metrovým plaveckým bazénom. Ten bude slúžiť nielen žiakom z mesta a okolia, ale aj obyvateľom najväčšieho bardejovského sídliska so 7 000 obyvateľmi. Vláda SR na svojom výjazdovom zasadnutí v Bardejove 4. júla 2018 schválila bezúročnú pôžičku vo výške 800 000 eur určenú na jej dostavbu, pričom práce momentálne finišujú.

Značky: