Sony Remote and Handset BRH10 – presne ako nadpis píše a ako aj názov samotného zariadenia napovedá, že ide o kombináciu niečoho, čo by nás bežne asi nenapadlo spojiť.

A to mini diaľkové ovládanie, ktoré zároveň slúži ako mini handset. Naozaj s ním môžete telefonovať. Skúšali ste už niekedy priložiť diaľkové ovládanie k uchu? Viete ako vtipne to vyzerá? Avšak na druhej strane to dokáže byť niekedy veľmi užitočné.

BRH10-Bluetooth-Remote-with-Handset-Function-black-1240x840-e713e46a0aa0cfa7575a83841c112a83

Toto šikovné zariadenie prišlo na trh s tabletom Xperia Z2 a aj keď sme dnes už o dve generácie ďalej, stále nájde rovnako dobré využitie. Môže slúžiť ako diaľkové ovládanie k tabletu, či ho už používate na prehrávanie hudby pri rannej káve alebo večer pri sledovaní filmov, keď je tablet pripojený k veľkoplošnej TV. Ešte lepšie využitie sme objavili v kúpeľni, keďže stupeň odolnosti IP57 vám umožňuje si diaľkové ovládanie vziať aj do sprchy alebo do vane a môžete si tak ovládať vlastnú sprcho-diskotéku. Na jeho správne fungovanie potrebujete mať na Android smartfóne (minimálne 4.4 a vyššie) nainštalovanú aplikáciu Remote and Handset BRH10, ktorá sa integruje do Sony Smart Connect aplikácie. Pri iných zariadeniach s Androidom nefunguje aplikácia s diaľkovým ovládaním vždy správne (občas nezachytí každý príkaz), na tablete Xperia Z3 Tablet Compact a smartfóne Xperia Z3 fungovala bez jediného problému. Najzaujímavejšie je využívanie hlasovej navigácie na ovládanie tabletu, keďže toto diaľkové ovládanie má v sebe integrovaný aj mikrofón. Cez Google Voice môžete telefónu na diaľku nadiktovať, koho má zo zoznamu zavolať. Aj keď je niekedy jednoduchšie načiahnuť sa po smartfón a vytočiť číslo manuálne 🙂

BRH10-Bluetooth-Remote-with-Handset-Function-gallery-01-1240x840-cecca011ea75367366636263e24f9ef1

Pripojenie je veľmi jednoduché, najmä ak má smartfón/tablet NFC, čomu obrovská väčšina Sony produktov vyhovuje. Takže stačí spárovať Remote and Handset BRH10 priložením cez NFC, prípadne manuálne cez Bluetooth 3.0 so smartfónom/tabletom. Mini diaľkové ovládanie má v sebe integrovanú batériu, ktorú je potrebné občasne nabiť cez bežný microUSB konektor, u nás to bolo raz za testovací týždeň a to pri intenzívnejšom používaní a telefonovaní práve počas testovania. Samotné zariadenie s rozmermi 30 × 99 × 6,5 mm pri minimálnej hmotnosti 22,5 g má štvorsmerový ovládací prvok a tlačidlá, ktoré zodpovedajú hlavným ovládacím prvkom Android smartfónov – tlačidlo späť a domov. Ďalej sú tu tlačidlá ovládania hlasitosti a tlačidlo na prijatie a ukončenie hovoru (jedno na obe činnosti, takže sa vám sem-tam stane, že hovor omylom prijmete a hneď aj zložíte). Keď diaľkové ovládanie nebudete používať, môžete ho odložiť do mini dokovacej stanice, ktorá je súčasťou balenia.

Sony Remote and Handset BRH10

Pri pohľade na cenu (od 58 Eur v slovenských internetových obchodoch) sa mnoho používateľov zamyslí týmto zariadením, cena nie je najnižšia. Na druhej strane pre tých ľudí, ktorí nájdu tomuto zariadeniu šikovné využitie, sa táto investícia oplatí. Mne osobne sa najviac sa mi páčilo posedávať na terase, mať mini ovládač s hmotnosťou niečo cez 20 g vo vrecku a keď som chcel prepnúť skladbu zo smartfónu napojeného na reproduktor v izbe, nemusel som vstať. Dosah Bluetooth pripojenia bol dostačujúci. Zároveň som nemusel utekať pre telefón, keď niekto zavolal – samozrejme som nevidel kto, ale mohol som cez BRH10-ku hovor vybaviť.

BRH10-Bluetooth-Remote-with-Handset-Function-gallery-02-1240x840-03b43403f2f0581f2d1fd52c8baef980

Značky: