Multifunkčné zariadenie na ekonomickú tlač.

Ide o jedno z radu multifunkčných zariadení s tankovým systémom náplní značky Epson. Atramentová tlač je vzhľadom na tento systém mimoriadne výhodná a zároveň poskytuje aj vysoké rýchlosti tlače (15 str./min. ČB a 8 strán/min. vo farbe). Zariadenie je navrhnuté tak, aby používateľ mohol tlačiť takmer bez obmedzenia a ušetril aj v porovnaní s laserovou tlačou.

Extra jednoduchá inštalácia

Sprevádzkovanie zariadenia nevyžaduje žiadne špeciálne znalosti a softvér nastaví pripojenie k počítaču prostredníctvom USB kábla, ale aj pripojenie na vašu bezdrôtovú sieť. Všetko za pomoci sprievodcu, ktorý používateľa prevedie jednotlivými krokmi.

Model L3550 je určený používateľom, ktorí potrebujú tlačiť, kopírovať a skenovať a zároveň požadujú čo najnižšiu cenu zariadenia. Nie je tu podávač na skenovanie, a tak treba skenovať dokumenty po jednom. Takisto tu vzhľadom na cenu nie je automatická obojstranná tlač. Funguje ale manuálna so sprievodom ovládača. Výrobca má aj pokročilejšie zariadenie s názvom Epson EcoTank Pro L6580.

epson ecotank l3550Zdroj: TOUCHIT

Aj tu platí, že výrobca si za samotnú multifunkciu pýta viac ako v prípade „netankových“ zariadení, avšak následný zisk sa nesnaží dohnať zvýšenými cenami naplní. Tu si kupujete doslova fľaštičky s atramentom, ktoré umožňujú tlač vo veľkých objemoch. Hovoríme o tlači 4500 strán v čiernobielom režime a až 7500 strán pri použití farebných náplní.

Všetko sa dá detailne nakonfigurovať cez ovládač v systéme Windows alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie s tým, že je zariadenie pripojené na bezdrôtovú sieť. Umožňuje tlač nielen zo smartfónu, ale aj prostredníctvom cloudových služieb.

Vyznačuje sa ekonomickou prevádzkou pri nákupe atramentov, ale aj pri spotrebe elektrickej energie. V režime pripravenosti zariadenie spotrebuje maximálne 1,5 W, pri tlači a kopírovaní je to do 13 W. Podľa našich testov je to ešte o niečo menej, výrobca podľa normy ISO/IEC 24712 uvádza hodnotu 12 W.

Kvalita a rýchlosť tlače

Na výber je niekoľko režimov kvality, pričom na bežné dokumenty postačí aj najrýchlejší režim. Ten je zároveň najúspornejší a pri bežnom pohľade a porovnaní rýchleho a najkvalitnejšieho režimu, je vidieť rozdiely. Ide najmä o kontrast písma a grafiky. Na bežné používanie a tlačenie dokumentov postačí aj tento režim.

Na prezentačné materiály alebo fotografie je vhodné použiť kvalitatívne vyšší režim. Nechýba podpora fotografických papierov a špecializovaná tlač fotografií. Bez okrajov vytlačíte fotografie až do rozmeru 10 × 15cm. Fotografie alebo iné prezentačné materiály vo formáte A4 majú približne 5-milimetrové okraje. Maximálne tlačové rozlíšenie je 4800 × 1200 bodov. Skenovanie podporuje rozlíšenie 1200 × 2400 bodov.

epson ecotank l3550Zdroj: TOUCHIT

Skenovanie a kopírovanie

Skenovanie je takmer nehlučné a minimum hluku vydáva aj tlačová hlava. Oceníte rýchle sprevádzkovanie do pohotovostného režimu bez zbytočných servisných prestojov. Ide o takzvané „hrkanie“ tlačovej hlavy, pokým umožní vytlačiť prvú stránku po zapnutí. Zariadenie umožňuje jeho použitie do jednej minúty od zapnutia.

Kvalita kopírovaných predlôh je takmer identická s vytlačenou predlohou v najkvalitnejšom režime. Až pri detailnejšom porovnaní dokážete rozlíšiť kópiu od originálneho výtlačku. Skenovanie je možné do niekoľkých obrazových formátov a takisto aj do formátu PDF.

Do vstupného zásobníka sa zmestí 100 listov papiera so štandardnou gramážou 80 g/m2. Na výstupe je priestor na 30 listov. Oba zásobníky sa dajú zatvoriť a zmenšiť celkový rozmer zariadenia. Špeciálne treba vyzdvihnúť jednoduché doplňovanie atramentu podľa potreby. Nie je potrebné čakať, až sa úplne minie konkrétna farba, doplňovať do zásobníka môžete kedykoľvek mimo aktívnu tlač alebo kopírovanie.

epson ecotank l3550Zdroj: TOUCHIT

Verdikt

Epson EcoTank L3550 je vhodná do kancelárie, ktorá potrebuje tlačiť v čiernobielom aj farebnom režime a zároveň chce ušetriť nielen na nákladoch za atrament, ale aj na elektrickej energii.

Kopírovať sa dá priamo zo zariadenia aj bez použitia počítača a na všetko ostatné je prepracovaný ovládací softvér, ktorým si nastavíte aj tie najmenšie detaily. Aj vďaka tomu, že cena zariadenia je nastavená optimálne, nebudete musieť vynakladať veľké financie pri dodatočnej kúpe náplní. Výrobca dimenzoval zariadenie tak, aby sa na ňom dalo vytlačiť 50 000 strán v rámci jeho životnosti.

Páči sa nám

  • Nízka cena tlače
  • Tiché zariadenie
  • Kvalita tlače fotografií
  • Podpora tlače cez mobilnú aplikáciu
  • Jednoduché nastavenie na Wi-Fi

Nepáči sa nám

  • Pre niekoho vyššia cena zariadenia

Cena: 189 eur

Cena náplní: náplne typu 4 × Epson 103 – 8,99 eura každá farebná aj ČB náplň. Výťažnosť 4500 strán ČB náplň, 7500 strán na farebnú

Orientačná cena tlače: 0,2 centa na ČB tlač; 0,60 centa na farebnú tlač

Zapožičal: Epson

Prečítajte si aj:

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.