Fotografovanie

Začneme videom. Telefón príjemne prekvapí v tom, že je tu možnosť spraviť solídne snímky s 30 FPS a to pri Full HD rozlíšení. Nebýva zvykom a definitívne nie samozrejmosť. V tomto prípade ale nie je možné vytvoriť video s HD rozlíšením a 60 FPS. Platí pre oba fotoaparáty – predný aj zadný. Švenkovanie (pohyb do strán) je pomerne dobrý, no stále problematický a prílišné zrýchlenie pohybu bude mierne rozmazávať výsledný záber.

Fotoaparát fotí dobre aj pri umelom osvetlení. Vlastne fotoaparát je jedným z dôvodom, prečo tento mobil považujeme za univerzálny. Nielen že má výbornú cenu a parametre ale môžete sa spoľahnúť aj na fotoaparát.

Pokus o rozostrenie pozadia nie vždy vyjde. Vľavo pokus o rozostrenie, vpravo fotené s normálnym režimom

Lepší „blur“ efekt. Vpravo normálny režim, vľavo s rozostreným pozadím

Funkciu HDR sme prakticky nepoužívali. Nevideli sme veľa rozdielov s HDR a bez. Faktom je, že vyhotovenie podexponovanej a preexponovanej fotky niečo trvá a tak sme využili režim štandardného fotenia. Kto chce, má možnosť využiť Profesionálny režim.

Obsah recenzie

  1. Stávka na istotu
  2. Výbava a výkon
  3. Fotografovanie
  4. Verdikt a technické parametre

1 2 3 4

Michal Reiter

Michal Reiter
Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy.