Nástupca pôvodného JBL Go teraz prichádza s vodotesným telom.

Na podvodnú diskotéku to nebude, no certifikácia IPX7 ho ochráni proti náhodnému ponoreniu a bežným striekancom vody. Dostupný je až v dvanástich farbách.

Je to malý reproduktor, ktorý sa zmestí do vrecka na nohaviciach a má pogumované telo. Vďaka tomu sa nebude šmýkať, nech už ho položíte na hladký nerovný povrch alebo priamo na zamočenú dlažbu k bazénu. Nabíja sa cez microUSB port.

Ten je spolu s audiokonektorom chránený gumovým krytom. Kábel AUX na prepojenie so vstupným zariadením nie je súčasťou balenia. Predpokladáme, že takmer každý použije Bluetooth. Z reproduktora sa dá aj telefonovať.

Ovládanie je na hornej strane a tvoria ho tlačidlá hlasitosti, zapnutia, Bluetooth a multifunkčné tlačidlo. To slúži na prijatie hovoru alebo na pozastavenie či posunie o jednu skladbu dopredu. Potešilo nás, že to fungovalo aj v počítači. Skúšali sme to na kombinácii Windows 10 a Spotify.

Reproduktor je treba postaviť smerom k používateľovi, inak sa bude zvuk výrazne tlmiť. Je počuť, keď ho nemáte natočený priamo k sebe. Zvukovo je cítiť, že má posunutú schopnosť reprodukcie nízkych tónov až od 120 Hz. Zvuk odpovedá malému 40 mm reproduktoru. Je vhodný na filmy aj hudbu. Stredy a výšky sú jasné, nízke tóny mierne tvrdšie a akoby zastretejšie.

Označenie reproduktora/ Technické parametreJBL Go2
Typ1.0
Frekvenčný rozsah [Hz]180 ÷ 20 000
Výkon RMS [W]3,1
Aux ináno
Bluetooth4.1
Výstup na slúchadlánie
NFCnie
Ovládaniehlasitosť, hudba, hovory
Kapacita batérie [mAh]730
Výdrž batérie [h]5
Vyhotovenieguma, kov
Rozmery [mm]71 × 86 × 32
Hodnotenie
Kvalita zvuku2/5
Výbava4/5
Pomer cena/výkon5/5
Cena [EUR s DPH]34,99
thumbs-up-icon

Výhody

  • IPX7
  • tvar a vyváženie
  • zvuk/cena

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • menšie nepresnosti zvuku

Verdikt

JBL Go2 je šikovný reproduktor doslova do vrecka. Odolá ponoreniu do vody a vydrží 5 hodín prehrávania na jedno nabitie. Zvukovo má nejaké rezervy. Nebudeme vám tvrdiť, že zvuk je bezchybný a zaplní celú obývačku. Pri tejto cene ale málokde zoženiete lepší zvuk z prenosného reproduktora.

Zapožičal: www.jbl.sk

Cena: 34,99 EUR

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.