Tento typ slúchadiel máme radi.

Dajú sa pohodlne prenášať a nosiť. Sú stredne veľké, čím získate spravidla lepšiu dynamiku zvuku. Prikladajú sa na uši, čo však môže niektorým používateľom vadiť. Predpokladáme ale, že na tieto si ľahko zvyknete. Aj tí s citlivejšími ušami nebudú mať pocit nepríjemného tlaku.

Koženkové náušníky sú hrubé a jemné. Polstrovanie sa dobre prispôsobuje ušiam. Okrem toho, že sa pohodlne nosia, zabezpečia aj odhlučnenie od okolia. Je tu síce len pasívne odhlučnenie, no to postačuje. Slúchadlá sú primárne bezdrôtové. Vtedy akumulátor vydrží približne do 20 hodín. Zaujímavosťou je pohotovostný režim. Podľa výrobcu umožní akumulátor v tomto režime výdrž až jeden mesiac na jedno nabitie.

Druhá vec, ktorá nás potešila je multi-point párovanie. Na jednom zariadení môžete počúvať hudbu alebo pozerať filmy s audiom do slúchadiel a na druhom môžete mať párovanie aj za účelom hovorov. Ak teda počúvate hudbu na notebooku alebo tablete a niekto zavolá, prepnú sa slúchadlá na prijatie hovoru do telefónu.

Po ukončení hovoru sa znova prepne aktívne spojenie na notebook. Výborná vec, vďaka ktorej nie ste limitovaní párovať len na aktuálne využívané zariadenie. Ovládanie je na pravej mušli. Je tu možnosť hudbu pozastaviť, prechádzať medzi skladbami alebo pritlačením a podržaním tlačidiel upraviť hlasitosť.

Páčila sa nám aj možnosť pasívneho režimu. Stačí pripojiť audiokábel v balení k slúchadlám a budú fungovať aj vo vybitom stave. Vtedy už bez Bluetooth funkcií a možnosti hovoru.

Konštrukčne sa nám páčili a sú dostatočne pevné. Mušle aj spojovací most sú zosilnené oceľovými prvkami. Len tak ľahko ich nezlomíte. Spojovací most nemá polstrovanie, len koženkové prekrytie. Navzdory tomu slúchadlá padnú ako uliate a nikde netlačia.

Zvukovo ich takisto hodnotíme pozitívne. Získate dynamické basy, dobre zreteľné stredy a výšky. Hoci pri výškach akoby o stupienok menej. Celkovo je zvuk veľmi dobrý, no aj cena týchto slúchadiel už dosahuje takmer hranicu 100 eur. Súčasťou balenia je pevný škrupinový obal.

Hodnotenie

+ pevná a pohodlná konštrukcia, kvalitný zvuk, dynamika nízkych tónov, polstrovanie mušlí, skladateľné, párovanie na dve zariadenia súčasne
– žiadne podstatné

Zapožičal: Lamax
Cena: 95 €

Verdikt

Lamax Elite E-1 sú stredne veľké slúchadlá s multi-párovacím režimom a možnosťou použitia aj s vybitým akumulátorom ako klasické káblové. Páčili sa nám po zvukovej stránke. S týmto modelom neurobíte chybu.

Parametre a hodnotenie testovaných slúchadiel:

Názov modelu / Technické parametreLamax Elite E-1
Typdrôtové, Bluetooth 4.1
Veľkosť meniča [mm]30
Odhlučnenie od okoliakonštrukciou
Funkcia handsfreeáno
Frekvenčný rozsah [Hz]N/A
Typ konektoraI konektor
Výdrž akumulátora [hod.]20
Hodnotenie
Vlastné odhlučnenie5/5
Odhlučnenie od okolia4/5
Kvalita reprodukcie4/5
Pomer cena / výkon4/5
Cena [EUR s DPH]95,00

Tento článok vyšiel ako súčasť testu slúchadiel aj v tlačenom aprílovom vydaní TOUCHIT č. 4/2017, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Recenzia Trust Duga: Slúchadlá, ktoré sa vám nezamotajú