Výbava, výkon, systém

Parametre smartfónu nájdete v tabuľke na prvej strane alebo na konci článku. Zaujal nás veľký 6“ Super AMOLED displej a celkový výkon smartfónu. Ešte jeden detail – priamo v balení nájdete aj Moto Incipio offGRID PowerPack.

Teda nabíjačku s 2220 mAh, ktorá jedenkrát nabije batériu v smartfóne približne na 75 % jej kapacity. Jej účel je ale na to, aby ste mohli čiastkovo nabíjať telefón. Od podstaty Mods je to aj zadný kryt. Externá batéria má plastové jemne šrafované šasi. Je to výborný nápad a najpraktickejšia powerbanka.

Dá sa nosiť s telefónom, nepotrebujete žiadny USB kábel na prepojenie a priamo v menu sa dá vybrať, či chcete, aby sa z nej telefón nabíjal. Môže byť teda založená na zadnom tele moto z3 Play ale nemusí ho nabíjať. Takisto si určujete, či chcete predvolený ale efektívny režim nabíjania.

Prvý režim bude udržiavať batériu smartfónu na hodnote 100 %, druhý režim na 80 % a vydrží dlhšie. My sme tento Mod používali tak, že sme si nabili telefón napríklad o 30 % navyše a potom z telefónu dali preč. Predsa len telefón zhrubne a je ťažší. Kým samotný aj so SIM kartou váži 156 gramov, s batériou navyše je to už 225 gramov.

Po stránke výkonu sa telefón správa ako vlajková loď. V benchmarkoch dostáva síce polovičné až 10-násobne nižšie hodnoty, ako vlajkové lode. Tie ale stoja dvojnásobok ceny. V prípade testu PCMark for Android, ktorý sa sústreďuje na bežnú prácu s telefón, rozdiely nie sú tak priepastné.

Chválime vyladený systém, ktorý sa nezasekával a po tejto stránke išiel ako po masle.

Nadstavba Moto

Tým, že sa presunul snímač odtlačkov na bočnú hranu, stratila sa možnosť ovládať systém gestami. V systémovej nadstavbe Moto nájdete ale možnosť skryť virtuálne tlačidlá systému a ponechať malú čiarku uprostred spodnej časti displeja.

Tá nahrádza dotykový snímač pod displejom a môžete ním ovládať systém gestami, podobne ako na hardvérovom snímači. V rámci tohto nastavenia sa dajú odstrániť vibrácie tohto prvku alebo prehodiť funkciu pre ľavákov.

My sme telefón ovládali takto a nemali sme s tým žiadne ťažkosti. Všetko fungovalo, ako malo. Stále zostávajú všetky ostatné možnosti, ako u bežnej nadstavby Moto, teda aktivovanie fotoaparátu preklápaním smartfón, rozsvietenie LED svetla zatrasením alebo napríklad nočná obrazovka, či rozsvietenie inverznej obrazovky keď príde na smartfón nejaká udalosť. Podrobnejšie sme sa Moto doplnkom venovali v tomto článku.

Základom systému je čistý Android. Nadstavba Moto je viac iba ako funkčná časť na praktické rozšírenie využitia senzorov, nie je to launcher a ani neposkytuje takéto funkcie.

Obsah recenzie

  1. Konštrukcia a hardvér
  2. Výbava, výkon, systém
  3. Fotografovanie a video
  4. Verdikt a technické parametre‎

1 2 3 4 5

Michal Reiter

Michal Reiter
Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy.