Absolútne špičkové slúchadlá s aktívnym odhlučnením. Technológie, ktoré Sony uviedlo do tretej generácie slúchadiel WH-1000X naozaj stoja za to. Nie sú možno až také revolučné ako celkovo vyladené. Kto už má predchádzajúci model WH-1000X M2, nemusí nutne kupovať novinku.

Nový model má spoľahlivú konštrukciu, dostatočne robustnú a pohodlnú. Presne tak, ako mnohí z vás pri tejto značke požadujú. Nie je náhoda, že práve slúchadlá od Sony vo všeobecnosti dlhodobo hodnotíme ako jedny z najpohodlnejších. Extra jemné náušníky pokryté koženkou padnú na uši ako uliate.

Teraz Sony ešte viac zväčšilo hĺbku mušle a ucho do nej skryjete bez toho, aby vás niečo kdekoľvek tlačidlo. Páčil sa nám aj jemný mechanizmus nastavenia spojovacieho mosta. Avšak je taký jemný, že po zložení z hlavy si pravdepodobne zmeníte nastavenú veľkosť. Sú skladacie a dobre sa prenášajú. Buď si ich otočením mušlí zložíte naplocho alebo si ich zohnete v kĺbe nad mušľami, aby zabrali čo najmenej priestoru.

V balení je aj pevné škrupinové puzdro so zipsom. Nie sme až takí fanúšikovia puzdier, no je dobré také drahé slúchadlá chrániť. Najmä v preplnenej batožine.

Nabíjajú sa cez USB-C rozhranie a za 10 minút ich nabijete na 5 hodín počúvania. Batéria vydrží prehrávať hudbu 30 hodín s aktívnym odhlučnením. Bez ANC predĺžite prehrávanie o 8 hodín. Dobrá správa je, že slúchadlá fungujú aj vo vypnutom režime. V balení je prepojovací audiokábel. ANC sa dá použiť aj pri takomto spojení. Nie je nutné spojenie cez Bluetooth.

Ovládanie je na oboch mušliach. Na ľavej je tlačidlo na vypnutie, krátkym stlačením sa dozviete približnú kapacitu batérie. Samostatné tlačidlo ANC slúži na prepínanie režimov, prípadne vypnutie tejto funkcie. Dá sa nastaviť do funkcie digitálneho asistenta. Pravá mušľa má konektor USB-C a dotykové ovládanie. Vertikálnym pohybom sa mení hlasitosť, horizontálnym prechádzate medzi skladmi. Prekážalo nám ale pípanie pri každom kroku úpravy hlasitosti.

Aplikácia Sony Headphones na nastavenie bezdrôtových slúchadiel tejto značky

K základnej výbave patrí softvérová aplikácia Sony Headphones. Nevyhnutne ju nepotrebujete, ale môžete ňou ľahko ovládať adaptívne prepínanie ANC podľa prostredia, kde sa pohybujete alebo nechať automatiku nech rozhodne sama. Iné odhlučnenie a zvýraznenie bude vonku na ulici, iné v dopravnom prostriedku a iné v kancelárii. Slúchadlá majú nový procesor QN1, ktorý má takmer 4-násobne väčší výkon ako predchádzajúca generácia procesora na prácu s aktívnym odhlučnením. Tu je nový CPU poznať, a to najmä v podstatne lepšom filtrovaní hlasov. Odfiltrovať vyššie tóny je ešte zatiaľ pre technológiu ANC tvrdší oriešok. Tu sa výrobca vyznamenal, no procesoru pomáhajú aj duálne mikrofóny. Vďaka tomu dostáva čip lepšie zachytené tóny, čomu zase odpovedá lepší výsledok z jeho strany.

Takto definujete, ako sa bude správať funkcia Ambient Sound Control

Meranie atmosférického tlaku je prítomné aj v tomto modeli, tiež aj meranie odozvy reprodukcie na základe toho, či máte cez uši vlasy, nosíte okuliare atď. Na rýchle stíšenie hlasitosti a zapnutie mikrofónov na počutie okolitého zvuku stačí dlaňou zakryť pravú mušľu.

Zvukovo sú vynikajúce. Kto chce zažiť ozajstnú hudobnú atmosféru, má možnosť použiť priestorové efekty, ktoré Sony dlhoročne implementuje nielen do aplikácií, ale aj do svojich prehrávačov. Takisto je tu vynikajúco spracovaný ekvalizér. Slúchadlá sme testovali so zapnutým ANC.

Zvuk bol plnší a detailnejší ako pri pasívnom použití slúchadiel len pri prepojení audiokáblom. Reprodukcia je vynikajúca a detailná. Milovníci basov si vychutnajú veľmi dobrú dynamiku nízkych tónov. Celkovo je čistota reprodukcie vynikajúca. Najmä pri spojení nízkych tónov a detailnosti stredov a výšok. Samotná reprodukcia je mierne upravená, povedali by sme do podoby, ktorú majú radi fanúšikovia značky. Svoj zvuk si ladia aj iní výrobcovia, nepovažujeme to za vadu. Slúchadlá ale netreba porovnávať s inými značkami, ktoré sa úzko špecializujú na referenčné produkovanie zvuku.

Názov modelu/Technické parametreSony WH-1000X M3
TypBluetooth 4.2/drôtové
Veľkosť meniča [mm]40
Odhlučnenie od okoliaAmbient/ANC
Funkcia handsfreeáno
Frekvenčný rozsah [Hz]4 ÷ 40 000
Typ konektoraL konektor
NFCáno
Výdrž batérie [hod.]30 / 38
Hodnotenie
Vlastné odhlučnenie3/5
Odhlučnenie od okolia5/5
Kvalita reprodukcie5/5
Pomer cena/celkové možnosti4/5
Cena [EUR s DPH]379,80
thumbs-up-icon

Výhody

  • precízne spracovanie
  • nový procesor ANC
  • hlboké mušle
  • USB-C
  • adaptívne odhlučnenie

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • bez aktívneho ANC je zvuk podstatne fádnejší

Verdikt

Sony WH-1000X M3 sú absolútne špičkové slúchadlá. Za svoje peniaze dostanete prepracovaný produkt, ktorý sa dobre nosí a ešte lepšie počúva. Celkové používanie, nabíjanie cez USB-C a spôsob ovládania je výborný. Aktívne odhlučnenie získava v tomto prípade vedúce postavenie na trhu. Kvalita zvuku je takisto vynikajúca a sme si istí, že s ňou budete spokojní.

Cena: 379,80 EUR

Zapožičal: Sony Slovakia

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.