Obal neobsahuje žiadnu zabudovanú batériu. Nikola Labs chce efektívne využívať energiu rádiových vĺn. 

Včera sme informovali o zázračnej nálepke na telefón, ktorá údajne zlepší jeho výdrž a ďalšie vlastnosti. Tá je už dostupná na trhu a testujeme ju. Do predaja sa však čoskoro dostane ďalší potenciálne revolučný produkt, ktorý by mal taktiež (teoreticky) predĺžiť výdrž batérie.

Spoločnosť Nikola Labs vyvinula špeciálny obal pre iPhone 6. Ten dokáže zužitkovať inak nevyužitú energiu, ktorá vzniká počas bezdrôtovej komunikácie telefónu s telekomunikačnými vežami, resp. používaním Wi-Fi alebo Bluetooth pripojenia. Obal dokáže získať energiu z rádiových vĺn a „poslať“ ju späť do telefónu. Výrobca udáva, že zariadenie vďaka tomu môže fungovať na jedno nabitie až o 30% dlhšie.

nikola_labs_popis_nowat

Technológia vznikla na univerzite v Ohiu. Tá vlastní všetky patenty a licencie. Nikola Labs verí, že technológia by sa mohla časom objaviť aj v nositeľných zariadeniach a ďalších prístrojoch. Momentálne chce uspieť so svojim obalom, ktorý sa čoskoro objaví na portáli Kickstarter. Výrobca ho bude ponúkať za 99 dolárov, v predaji sa má objaviť do polroka.

Záujemcom odporúčame článok na portáli TechCrunch, ktorý obsahuje 12-minútové video s podrobnou prezentáciou technológie.

Zdroj: TechCrunch

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit