Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Richard Marko, generálny riaditeľ slovenskej bezpečnostnej spoločnosti ESET, bol pozvaný do poroty súťaže Apps 4 Digital Peace Competition, ktorú po prvýkrát organizuje Cybersecurity Tech Accord, Komisia OSN pre odzbrojenie (UNODA)vyslankyňa generálneho tajomníka OSN pre mládež. Súťaž vznikla v reakcii na dramatický nárast škodlivého používania informácií a technológií zo strany štátnych aj neštátnych subjektov. Vzhľadom na možnú hrozbu pre medzinárodný mier a bezpečnosť cítili tieto organizácie potrebu povzbudiť najšikovnejšie mladé mozgy, aby pomohli vyvinúť technologické riešenia na obmedzenie používania internetu ako oblasti konfliktu a na zvýšenie zabezpečenia a stability nášho online prostredia.

Vďaka zapojeniu spoločnosti ESET ako signatára Cybersecurity Tech Accord sa Richard Marko pripojí k panelu významných porotcov, ktorí pomôžu stimulovať nové a etické myslenie mladých inovátorov z celého sveta. Ďalšími členmi panelu sú Alex Stamos, riaditeľ Stanford Internet Observatory a bývalý CISO spoločnosti Facebook, Damir “Gaus” Rajnovic, manažér kybernetickej bezpečnosti spoločnosti Panasonic, Kim Zetter, oceňovaná novinárka zaoberajúca sa otázkami kybernetickej bezpečnosti a národnej bezpečnosti, Liis Vihul, generálny riaditeľ Cyber ​​Law International a Jayathma Wickramanayake, vyslankyňa generálneho tajomníka OSN pre mládež.

Päť finalistov súťaží o peňažné ceny a získanie cenných kontaktov, ktoré pomôžu rozbehnúť ich nápady. Víťazi budú pozvaní na výročné stretnutie Cybersecurity Tech Accord, aby predstavili svoje návrhy popredným svetovým technologickým spoločnostiam, ktoré sa zaviazali zlepšovať bezpečnosť používateľov internetu na celom svete.

„Je mi cťou byť súčasťou poroty prvého ročníka súťaže Apps 4 Digital Peace. V ESETe nám záleží na vytváraní bezpečnejších technológií pre všetkých a sme hrdí na to, že pomáhame budúcim lídrom pri vývoji inovatívnych riešení podporujúcich digitálny mier,“ hovorí Richard Marko, generálny riaditeľ spoločnosti ESET.

„Som nadšený z toho, s akými nápadmi prichádzajú mladí a šikovní ľudia pri riešení mnohých výziev kybernetického sveta. Naši mladí inovátori sú budúcnosťou kybernetickej bezpečnosti. Ich príspevky pomôžu formovať postupy v oblasti kybernetickej hygieny, ochrane infraštruktúry a podpore zodpovedného online správania, čo bude mať pozitívny dopad na náš digitálny svet,“ dopĺňa Tony Anscombe, hlavný bezpečnostný expert spoločnosti ESET.

Slávnostné virtuálne odovzdávanie cien Apps 4 Digital Peace Competition sa uskutoční 21. septembra. Odovzdávanie cien môžete sledovať po registrácií na tejto adrese: https://form.jotform.com/202376258059157

Značky: