Robotické exoskelety môžu zlepšiť mobilitu pacientov s detskou mozgovou obrnou

1

Ťažkosti s pohybom sprevádzajú pacientov s detskou mozgovou obrnou (DMO) zväčša po celý život.

Na to, aby sa predišlo komplikáciám, ktoré by mohli pacientom s touto diagnózou znemožniť zaradiť sa do bežného života, sa začalo s testovaním robotických dolných končatín.

Okrem toho, že deti s DMO kráčali vďaka robotickému exoskeletu ľahšie, ukázalo sa, že v šiestich prípadoch zo siedmich tiež poľavila stuhnutosť a kŕčovitosť v oblasti kolien, čo výrazne ovplyvnilo ich celkovú schopnosť pohybu.

Exoskelety teda neslúžia len ako podpera či akési vyrovnávacie asistenčné zariadenie, no aktívne povzbudzujú pacientov v samotnej chôdzi bez toho, aby nad nimi preberali kontrolu.

Vedci veria, že robotické exoskelety majú obrovský význam aj ako rehabilitačná pomôcka pri dlhodobom používaní, výsledkom čoho by mohlo byť, že by sa ľudia trpiaci DMO nakoniec mohli hýbať bez problémov a akejkoľvek cudzej pomoci.

Zdroj: Engadget

Partnerom rubriky e-Zdravie je mobilná aplikácia Dôvera. Pre viac informácií kliknite sem.

O autorovi

Večná romantička vo vnútri, zasnená optimistka navonok. Aj keď by sa mohlo zdať, že IT oblasť bude pre mňa pritvrdý oriešok, našla som si oblasť, kde sa cítim dobre. Rubriky e-Zdravie či Surfujeme na internete poskytujú dostatočný priestor pre rozlet mojej fantázie. Dobrodružné cestovanie, vášeň pre make-up a bubnovanie v dievčenskej rockovej kapele Poison Candy je mojou neoddeliteľnou súčasťou.

Jeden komentár

  1. Pingback: Nová aplikácia od Samsungu chce pomôcť ľuďom so zrakovým postihnutím | TOUCHIT

Pridaj komentár