Situácia s vírusovým ochorením COVID-19 sa aj v tomto období stupňuje. Komplexne nám s odstraňovaním vírusov a infekcií v domácnosti či kancelárii môžu pomôcť čističky vzduchu. V Teleráne sme rozprávali o tom, že nie je čistička vzduchu ako čistička vzduchu a je potrebné dbať na certifikáciu filtrácie. Pozrite si video.

Prečo filtrovať a čistiť vzduch

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie presedíme vnútri až 90 % svojho času, pričom vzduch, ktorý dýchame v interiéroch je až päťnásobne špinavší, ako ten vonku.

Vo vzduchu bežne víria prachové a peľové častice, baktérie, vírusy, škodlivé plyny či dokonca trus roztočov. A to nespomíname alergény, ktoré sú vo vzduchu napríklad vďaka domácim zvieratám, ako sú mačky.

Ak aj všetky alergény a prachové častice minimalizujete, napríklad pravidelným vysávaním, umývaním či tepovaním, oveľa dôslednejšie dokážete vzduch vyčistiť vďaka čističkám vzduchu.

Za pozornosť stoja aj kancelárske budovy, ktoré mnohokrát stoja pri rušných a prašných uliciach a majú obmedzenú možnosť vetrania. To je prípad aj našej redakcie, v ktorej sme odkázaní na klimatizáciu.

Video si môžete pozrieť aj na našom YouTube.

Roger ako riešenie aj pre firmy

V redakcii dlhodobo testujeme čističky vzduchu od rôznych výrobcov a stabilne používame čističky vzduchu od firmy Stadler Form, konkrétne rodinu Roger.

Roger sa vyrába v troch veľkostiach podľa plochy miestnosti v ktorej filtruje vzduch. Roger Little je určený pre miestnosti do 33 m2, Roger do 66 m2 a Roger Big do veľkých miestností a openspaceov až do rozlohy 104 m2. Vzduch dokážu v miestnosti úplne vymeniť raz za 20 minút.

Roger Big je pritom v súčasnosti jediné riešenie na trhu, ktoré dokáže pokryť aj také rozsiahle priestory, ako sú veľké otvorené kancelárie.

Roger Big
Roger Big, Zdroj: TOUCHIT

Vysoká účinnosť filtrácie

Roger od Stadler Form vďaka špeciálnemu duálnemu filtru, dokáže zachytiť až 99,9 % častíc, ktoré sú 313-krát menšie ako je hrúbka ľudského vlasu. V praxi to znamená, že zachytia aj molekuly vírusov chrípky typu A a tiež koronavírusu.

Čistička ako jediná na trhu získala aj niekoľko odborných certifikátov od nezávislých autorít, ktoré preukazujú spoľahlivosť a účinnosť filtrácie (nezávislé certifikáty a testy AIRMID, TÜV a ECARF z európskych laboratórií).

Z vonkajšej časti Rogera je textilný antimikrobiálny predfilter, ktorý stačí raz za týždeň povysávať a je možné ho raz za 2 – 3 mesiace vyprať v práčke.

Roger Big
Roger Big, Zdroj: TOUCHIT

Dizajn, ktorý lahodí oku

Dizajn čističiek Roger navrhli švajčiarski produktoví dizajnéri tak, aby zapadli do každej domácnosti či firmy. Čističky sú navrhnuté s minimalistickým dizajnom.

Ovládanie je integrované v hornej časti dotykového panela a zapína sa tlačidlom zapnutia. Všetky nastavenia je možné vykonať priamo cez tento panel.

Roger dokáže pracovať v nepretržitom automatickom režime, pričom kvalitu vzduchu v interiéry neustále monitorujú presné integrované snímače pevných prachových častíc a tiež škodlivých plynov.

V momente, keď čistička zaznamená zvýšené hodnoty, reaguje zvýšením výkonu filtrácie.

Smart riešenie aj cez aplikáciu

Novinkou je ovládanie čističky vzduchu aj na diaľku z akéhokoľvek miesta, ak máte pripojenie do internetu. Roger totiž ponovom komunikuje cez Wi-Fi aj so smartfónmi.

V aplikácií Smart Life dokáže používateľ všetky funkcie ovládať cez smartfón. Vie čističku vypnúť a zapnúť, spúšťať nočný i automatický režim. Aplikácia mu umožňuje nastaviť výkon zariadenia i časovač.

Výhodou je aj možnosť rodičovského zámku, ktorou sa deaktivuje ovládací panel čističky a nemôže tak dôjsť k neželaným zmenám v nastaveniach.

O aktuálnej kvalite vzduchu informuje aj LED dióda, pomocou troch farieb (modrá, oranžová a červená). Presnú hodnotu znečistenia pevnými prachovými časticami PM2.5 je vidno aj priamo v aplikácii.

Osvetlenie horného panela a tiež LED diódy je možné vypnúť, aby počas noci nepôsobili rušivo.

Roger Big
Roger Big, Zdroj: TOUCHIT

Servis ako príjemný bonus

S kúpou čističiek vzduchu Roger sa používateľ môže spoľahnúť aj na prémiové servisné služby. Tie zahŕňajú nepretržitý kontakt so zákazníkom či  bezplatné vyzdvihnutie a vrátenie reklamovaného tovaru a garanciu vybavenia reklamácie maximálne do 12 dní.

Cena:

Roger Little je 289 €,
Roger 399 €,
Roger Big 599 €.
Duálny filter HEPA12: od 59 € (je súčasťou nového balenia pri kúpe čističky vzduchu)
Duálny filter HEPA14: od 69 € (nie je súčasťou nového balenia pri kúpe čističky vzduchu)

Prečítajte si aj:

Značky:

Tomas Buransky

Tomas Buransky
Mám rád nové veci a preto je skvlelé, že vďaka mojej práci sa môžem venovať marketingu v spojení s tými najnovšími technológiami.