Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Najnovším prírastkom do ponuky príslušenstva pre vozidlá Rolls-Royce je moderná úprava tradičného prenosného sedadla nazývaného „Pursuit seat
  • Embosované kožené sedadlo môže byť zladené s interiérom vozidla, alebo môže byť naopak vyhotovené v kontrastnej farbe
  • Prenosné sedadlo je vyrobené s využitím moderných materiálov vrátane uhlíkových vlákien a lešteného hliníka
  • Ukryté vreckové svietidlo nesie znak Badge of Honour s dvojitým „R“

„Vzali sme typický britský produkt a aplikovali sme naň zásadu sira Henryho Roycea – Vezmite to najlepšie, čo existuje, a urobte to ešte lepším. Tradičný koncept prenosného sedadla „Pursuit seat“ bol prispôsobený náročným moderným štandardom Rolls-Royce. Naši klienti si teraz môžu užiť pohodlie sedadla Rolls-Royce pri akejkoľvek príležitosti.“

„Snažíme sa vytvárať také príslušenstvo, ktoré zjednodušuje život našim klientom. Ako pri každej zákazke v rámci programu Bespoke je dizajn sedadiel dôkladne premyslený, starostlivo navrhnutý a vyhotovený z tých najlepších materiálov. Spojenie uhlíkových vlákien, lešteného hliníka a kože Rolls-Royce je ukážkou súčasnej špičky remeselného umenia.“ Matthew Danton, Dizajnér zákazkového programu Rolls-Royce Bespoke

Predstavením najnovšieho príslušenstva v rámci zákazkového programu Bespoke sa už komfort ručne vyrábaného koženého sedadla neobmedzuje iba na interiér vozidiel značky Rolls-Royce.

Sedadlo „Pursuit Seat“ predstavuje moderné poňatie tradičnej prenosnej stoličky, ktorá bola navrhnutá v rámci programu Bespoke Collective v domove vozidiel značky Rolls-Royce v Goodwoode, v Západnom Sussexe. V duchu pôvodnej predlohy ponúka „Pursuit Seat“ okamžité a prenosné pohodlie v meste alebo kdekoľvek v prírode. Prináša štýlové a jednoduché riešenie do rôznorodých životných situácií klientov značky Rolls-Royce. Prenosná stolička sa skvele hodí napríklad pre lietanie s dronom, maľovanie krajiny alebo chvíle pokoja pri pozorovaní prírody. Je najnovším prírastkom do ponuky príslušenstva, ktoré pomáha ďalej zlepšovať zážitky klientov značky Rolls-Royce.

Podobne ako pri vozidlách Rolls-Royce, je aj pri vytváraní tohto príslušenstva kladený dôraz na tie najlepšie materiály, presnosť a maximálnu remeselnú zručnosť. Konštrukcia sedadla „Pursuit Seat“ je kvôli dostatočnej pevnosti a vyhovujúcej hmotnosti vyrobená z uhlíkových vlákien a lešteného hliníka. S ohľadom na najväčšie možné pohodlie má stolička nastaviteľnú výšku sedadla.

Ak sa majiteľ zúčastní na podujatí organizovanom v exteriéri alebo na motoristickom okruhu, môže na uloženie vstupeniek využiť diskrétne vrecko vo vonkajšej časti prenosného sedadla. Pre prípad dlhšieho pobytu vonku je v závese sedadla uložené štíhle hliníkové vreckové svietidlo so znakom Badge of Honour s dvojitým „R“, vďaka ktorému majiteľ nájde cestu k svojmu vozidlu aj po zotmení.

Prenosné sedadlo „Pursuit Seat“ je vyrobené z najkvalitnejšej kože Rolls-Royce, do ktorej je embosovaný motív „Spirit of Ecstasy„. Klienti si môžu vybrať z množstva ponúkaných farieb, ktoré môžu ladiť alebo naopak kontrastovať s interiérom ich vozidla.

Mierne rozšírené kovanie na konci konštrukcie prenosného sedadla zabezpečuje stabilné usadenie na tvrdom povrchu, zatiaľ čo výsuvný hrot, ktorý je dômyselne ukrytý vo vnútri tyčovej konštrukcie, zabezpečuje rovnakú istotu na tráve alebo na inom nespevnenom povrchu.

Prenosné sedadlo dokonale zapadá do rekreačného modulu „Cullinan“, pričom doslova napĺňa tvrdenie #EffortlessEverywhere (#BezNamahyKdekolvek). Kompaktné rozmery a elegantné kožené puzdro umožňujú jeho nenápadné umiestnenie do ktoréhokoľvek automobilu Rolls-Royce.

Prenosné sedadlo „Pursuit Seat“ je možné zakúpiť jednotlivo alebo v páre v Rolls-Royce Boutique alebo u predajcov po celom svete.

Značky: