Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

S 35% podielom na globálnom trhu mini komponentov a All-in-One má LG XBOOM namierené stať sa silným hráčom.

 Na veľtrhu IFA 2018 v Berlíne predstaví spoločnosť LG Electronics (ďalej „LG“) rozšírený rad svojich audio produktov XBOOM, ktoré teraz okrem mini komponentov a výrobkov All-in-One zahŕňa aj prenosné bluetooth reproduktory XBOOM Go a chytré reproduktory XBOOM AI ThinQ. Značka XBOOM mala vždy v prostredí zábavy silné povedomie, čo jej prispelo k 35% podielu na globálnom trhu v kategóriách mini komponentov a All-in-One audia.

XBOOM mini (model CK99) a All-in-One (model OK99) sú všeobecne obľúbené vďaka ohromujúcemu výkonu od 1800 W až do 5000 W, ktorý zaistí na každej párty vzrušujúcu atmosféru. Funkcia Pro DJ Wheel umožní každému stať sa DJ‑om s využitím kreatívnych možností mixovania, scratchingu a zábavných svetelných efektov. Fanúšikovia karaoke môžu potlačiť hlasovú stopu v takmer každej skladbe a regulovať jej rozsah pomocou funkcií Voice Canceller a Key Changer. Rukoväť Grab & Move a kolieska u produktu LG OK99 potom povyšujú termín „prenosný audio systém“ na úplne novú úroveň.

Uvedenie produktov XBOOM Go (modely PK3 / PK5 / PK7) umožňuje tešiť sa zo skúseností spoločnosti LG v odbore audia ešte väčšiemu počtu milovníkov hudby. XBOOM Go stavia na dedičstvo značky v oblasti výkonného zvuku a party zábavy a má poslucháča uchvátiť bezkonkurenčnou kvalitou, ako aj užívateľským komfortom. Vďaka pokročilej audio technológii značky Meridian podávajú reproduktory XBOOM Go, aj cez svoje kompaktné rozmery, jasné výšky a zdokonalené basy a tiež výnimočne silný a presný zvuk.

XBOOM Go je tiež prvý bezdrôtový reproduktor, ktorý podporuje technológiu aptX™ HD spoločnosti Qualcomm umožňujúci jedinečné bezstratové streamovanie audia s vysokým rozlíšením 24 bit / 576 kbps. LG je prvou spoločnosťou, ktorá zabudovala aptX HD do smartfónu (pri modeli G5); v súčasnosti sa táto pokročilá audio technológia nachádza v modeli LG G7 ThinQ. Modely XBOOM Go sú ďalej vybavené pestrofarebnými svetelnými efektami a rukoväťami Grab-N-Go a X-grip, ktoré im dávajú špičkovú prenosnosť a stabilitu. Vďaka dlhej životnosti a odolnosti voči vode a ďalším živlom sú reproduktory XBOOM Go ideálne pre vonkajšie aktivity.

Sortiment reproduktorov LG XBOOM AI ThinQ tvorí model WK7 a model WK9, obidva vybavené službou Google Assistant, ktorý umožňuje zadávať príkazy hlasom. Na rozdiel od iných reproduktorov s umelou inteligenciou nie je kvalita zvuku u LG XBOOM AI ThinQ len dodatočným pocitom. Partnerstvo spoločností LG a Meridian umožňuje kompletne rozvinúť odborný potenciál oboch spoločností v oblasti audia a zaistiť tak bezstratový Hi-Fi zvuk, precíznu reprodukciu hlasu a presné basy na úrovni štúdiovej nahrávky.

Spoluprácou medzi spoločnosťami LG a Google bol priamo do produktov integrovaný Google Assistant ako domáci HUB, ktorý umožňuje prostredníctvom modelov WK7 a WK9 ovládať chytré domáce spotrebiče kompatibilné s Google Assistant a domáce spotrebiče LG kompatibilné s LG ThinQ *). K reproduktoru XBOOM AI ThinQ WK7, ktorý je v súčasnej dobe uvádzaný na kľúčové trhy, sa ešte tento rok pridá aj WK9 s 8-palcovým chytrým displejom, ktorý zaistí ešte vyšší interaktívny komfort.

Základom všetkých produktov LG XBOOM je audio technológia Meridian. Nedávne strategické partnerstvo spoločnosti LG s týmito britskými špecialistami na audio má významný vplyv na to, ako LG navrhuje a vyvíja svoje produkty. Ako spoločnosť, ktorá stojí za prvým aktívnym digitálnym reproduktorom na svete a prvým prehrávačom CD s audiofilskou kvalitou vo svojom odbore, hral Meridian zásadnú úlohu pri vývoji a implementácii revolučných audio technológií ako napr. Master Quality Authenticated (MQA).

„Rozšírením našej značky XBOOM o bezdrôtové a chytré reproduktory otvára spoločnosť LG nové možnosti, s ktorými bude značka XBOOM stáť na čele celého nášho odboru domáceho audia,“ hovorí Seo Young-jae, vedúci obchodnej divízie zblíženia audia a videa spoločnosti LG Home Entertainment. „Keď je našim partnerom pre audio technológie spoločnosť Meridian, sme presvedčení, že výrobky XBOOM budú mať v Európe rovnaký úspech, aký mali v iných častiach sveta.“

Návštevníci stánku LG v hale 18 veľtrhu IFA 2018 budú mať možnosť prezrieť si výrobky LG XBOOM a ďalšie inovácie produktov pre domácu zábavu na vlastné oči.

*) Rozsah a podpora služby Google Assistant sa môže líšiť podľa teritória a jazykového nastavenia.

Značky: