Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Samsung Electronics, špecialista v oblasti pamäťových riešení, predstavila najnovšiu microSD kartu EVO Plus 256 GB.

Tá ponúka najvyššiu kapacitu vo svojej triede, veľmi rýchly prenos dát a rozširuje pamäťové úložisko prémiových smartfónov a tabletov, 360-stupňových a akčných kamier či dronov. Používatelia môžu teraz nahrávať až 12 hodín videa v rozlíšení 4K UHD alebo 33 hodín v kvalite Full HD bez toho, aby museli meniť kartu.

MicroSD karta EVO Plus 256 GB zvyšuje latku pre kapacitu a výkon microSD kariet vďaka pokročilej technológii Samsung V-NAND, ktorá umožňuje rýchle čítanie (až 95 MB/s) a nahrávanie (až 90 MB/s) dát. Táto úroveň výkonu poskytne ako bežným užívateľom, tak aj profesionálom vynikajúci užívateľský komfort pre ukladanie objemných súborov, fotografií s vysokým rozlíšením a nahrávanie 4K videa, prípadne graficky náročných multimédií, ako sú virtuálna realita (VR) a hranie hier.

„Vysokovýkonné a vysokokapacitné zariadenia medzi užívateľmi získavajú stále väčšiu obľubu a tento trend priamo volá po pamäťovom riešení, ktoré sa v podobe našej microSD V-NAND karty s kapacitou 256 GB práve dostáva na trh,“ povedal Un-Soo Kim, Senior viceprezident oddelenia Brand Product Marketing divízie Memory Business spoločnosti Samsung Electronics. „Naša novinka poskytne užívateľom vysokú kapacitu, rýchle čítanie aj nahrávanie dát. Sme veľmi radi, že zákazníkom môžeme ponúknuť pohodlné a praktické riešenie pre uchovanie a zdieľanie multimédií, ktoré neustále vytvárajú a ukladajú.“

Karta EVO Plus 256 GB poskytuje zvýšenú ochranu, kapacitu a výkon s dlhodobou spoľahlivosťou, ktorá je podstatným atribútom pre dnešnú elektroniku. Karta je ideálnym doplnkom prémiových smartfónov a tabletov s microSD slotom dokonca aj v extrémnych podmienkach.

Samsung uvedie microSD kartu EVO Plus 256 GB s limitovanou desaťročnou zárukou vo viac ako 50 krajinách vrátane Slovenska, európskych štátov, Číny a ďalších regiónov v júni tohto roku.

Kľúčové vlastnosti a špecifikácie

Samsung EVO Plus 256GB
Kapacita·     256GB úložisko

-Až 55 200 fotografií

-Až 12 hodín 4K UHD videa

-Až 33 hodín full HD videa

-Až 46 hodín HD videa

-Až 23 500 MP3 súborov/skladieb

Vlastnosti·     Odolnosť voči vode (IEC 60529, IPX7)

·     Odolnosť voči extrémnym teplotám

·     Odolnosť voči RTG

·     Odolnosť voči magnetickému poľu

Rýchlosť dátového prenosu·     Rýchlosť čítania a nahrávania dát 95             MB/s, resp. 90 MB/s
Rýchlostná trieda·     UHS-1, Trieda 10, (U3) kompatibilná
Záruka·     Obmedzená 10-ročná

 

Značky: