Päť najnovších biznis monitorov Samsung – modely SE200, SE450, SE650, UE850 a UD970 – získalo certifikáciu TCO New Generation od spoločnosti TCO Development, nezávislej medzinárodnej organizácie, ktorá hodnotí produkty z hľadiska udržateľnosti a ich vplyvu na životné prostredie.

Siedma generácia certifikačného programu TCO oceňuje produkty, ktoré spĺňajú rad kritérií vrátane výnimočného dizajnu šetrného k životnému prostrediu a sú vyrábané spoločensky zodpovednými firmami. Certifikát TCO je vydávaný pre osem rôznych kategórií spotrebiteľských a obchodne orientovaných technológií a garantuje, že výroba, použitie aj recyklácia produktov sú šetrné k životnému prostrediu a ich výrobcovia sú spoločensky a ekonomicky zodpovedné firmy. Certifikácia TCO ponúka systém nezávislého overovania pre dodávateľov, ktorí chcú uspokojiť rastúci dopyt po trvalo udržateľných technológiách.

„Inovatívne zobrazovacie riešenia Samsung umožňujú spoločnostiam vytvárať produktívne pracovné prostredie, v ktorom sa výborne spolupracuje s dôrazom na sociálnu a ekologickú zodpovednosť,“ povedal Seog-gi Kim, senior viceprezident tímu Enterprise Business divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Získaním tohto certifikátu ďalej upevňujeme pozíciu značky Samsung ako lídra v oblasti rozvoja displejov šetrných k životnému prostrediu a súčasne vybavených špičkovými technológiami. Úspech je pre nás motorom, ktorý nás posúva ďalej. Výskumu a vývoji nových riešení budeme venovať ešte väčší priestor s cieľom uspokojiť dopyt po ekologickej šetrnosti a súčasne pohodlí.“

Prostredníctvom prísnych testov TCO Development overila, že rad monitorov 2015 určených pre využitie vo firmách spĺňa všetky kritériá certifikácie TCO. Každý z testovaných monitorov sa z 30% skladá z recyklovaných materiálov, čo je jeden z najvyšších objemov v tejto kategórii. Okrem toho tieto monitory využívajú káble, ktoré neobsahujú PVC a neznečisťujú tak životné prostredie nežiaducimi látkami. Modely SE450 a SE650 sú navyše vybavené funkciou ECO Power Off, pri ktorej monitor vykazuje nulovú spotrebu energie (0,00 W).

Súčasťou certifikácie udržateľnosti TCO je hľadanie technológií podporujúcich ergonomickejšie a bezpečné pracovné podmienky. Aj tento aspekt spĺňajú monitory Samsung, pretože ponúkajú univerzálny užívateľsky prívetivý dizajn. Medzi tieto funkcie patrí výškovo nastaviteľný podstavec (HAS) a možnosť otáčať a nakláňať obrazovku tak, aby to bolo pre užívateľa príjemné. Samostatný VESA držiak na stenu podporuje stabilizované uchytenie.

Pre viac informácií o certifikačnom programe udržateľnosti TCO Development navštívte www.tcodevelopment.com. Kompletný rad Samsung monitorov pre biznis 2015 a celé portfólio zobrazovacích riešení šetrných k životnému prostrediu nájdete na www.samsung.com.

Značky: