Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Lepší displej, vyspelejšie fotoaparáty a dlhšia výdrž batérie – nová séria Galaxy A ponúka to najlepšie z mobilného sveta širokým vrstvám zákazníkov

Samsung dnes predstavil dva nové smartfóny Galaxy A54 5G a Galaxy A34 5G, vďaka ktorým sa špičková mobilná technológia Samsung Galaxy dostane do rúk väčšiemu počtu používateľov. Medzi najväčšie výhody nových prírastkov do populárneho radu Galaxy A patrí natáčanie kvalitných videozáznamov, špičkový displej s dobrým obrazom aj pri jasnom slnku a batéria s výdržou viac ako dva dni[1].

Novinka Galaxy A54 5G je dostupná v grafitovej, fialovej, limetkovej a bielej farbe a Galaxy A34 5G grafitovej, fialovej, limetkovej a striebornej farbe. Odporúčané maloobchodné ceny sú 389 € (Galaxy A34 5G, 6 + 128 GB), 459 € (Galaxy A34 5G, 8 + 256 GB), 489 € (Galaxy A54 5G, 8 + 128 GB) a 539 € (Galaxy A54 5G, 8 + 256 GB).

„Špičkové mobilné zážitky sú stále častejšie základnou súčasťou každodenného života,“ hovorí TM Roh, prezident a riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics. „Séria Galaxy A sa neustále vylepšuje a my vďaka nej ponúkame to najlepšie z našich prevratných inovácií širokým vrstvám zákazníkov po celom svete.“

Úžasné fotografie vo dne i v noci, ešte vylepšené vďaka nástrojom na kreatívne spracovanie

Rovnako ako Galaxy A54 5G, tak aj Galaxy A34 5G sú vybavené modernými funkciami a nástrojmi pre nočné fotografovanie a natáčanie videozáznamov, pre ktoré sa pri Samsungu vžil názov Nightography. Do fotografickej výbavy patria aj pokročilé systémy umelej inteligencie. Aj predný fotoaparát je oproti predchádzajúcim verziám výrazne vylepšený, takže sa môžete tešiť napríklad na špičkové selfies alebo kvalitné videohovory.

Galaxy A34 5G
Galaxy A34 5G

Videozáznamy vytvorené novými telefónmi sú jasné a ostré, vylepšený optický stabilizátor obrazu (OIS) a digitálny stabilizátor videozáznamov (VDIS) si bez problémov poradia s pohybovou neostrosťou. Kvalitné fotografie a záznamy tak vytvoríte aj pri pohybe alebo s roztrasenými rukami. V tme alebo v slabom svetle príde vhod špeciálny nočný režim, v ktorom sa jednotlivé pixely na snímači zväčšia a tým sa zlepší aj kresba detailov.

Po prvýkrát pri telefónoch série Galaxy A máte teraz k dispozícii aj vylepšený balík nástrojov na digitálnu úpravu hotových fotografií, vďaka ktorým je možné napríklad ľahko a rýchlo odstrániť nevítané tiene alebo odrazy.

Špičkový výkon s kvalitným displejom, rýchlym 5G pripojením a batériou s dlhou výdržou

Oba telefóny sú vybavené displejmi typu Super AMOLED. Displej Galaxy A54 5G má uhlopriečku 6,4 palca alebo 16,3 cm,[2] záujemcovia o Galaxy A34 5G sa môžu tešiť na 6,6“ (16,8 cm)[3]. V oboch prípadoch sa displej vyznačuje vynikajúcim obrazom v najrôznejších svetelných podmienkach, dokonca aj počas jasného slnečného počasia v exteriéri – môže za to okrem iného technológia Vision Booster a obnovovacia frekvencia 120 Hz.

S Galaxy A54 5G aj Galaxy A34 5G získajú majitelia záruku aktualizácií operačného systému v štyroch budúcich generáciách a päť rokov bezpečnostných aktualizácií. Vďaka tomu môžu počítať s tým, že im telefóny vydržia dlhšie a pritom neprídu o najmodernejší softvér ani špičkové zabezpečenie.

Bezpečné pripojenie vždy a všade

Lepšie mobilné zážitky sa opierajú o pokročilé zabezpečenie. V sérii Galaxy A sa o zabezpečenie stará osvedčená platforma Samsung Knox na rýdzo profesionálnej úrovni. Pri oboch modeloch je k dispozícii prehľadný panel Security and Privacy Dashboard, vďaka ktorému je na prvý pohľad vidieť, ako jednotlivé aplikácie využívajú používateľské dáta a pokiaľ s tým majiteľ nesúhlasí, môže im v tom jediným dotykom na displeji zabrániť. Na úplne bezpečné a kontrolované zdieľanie súborov obsahujúcich citlivé osobné údaje slúži funkcia Private Share[4]. Tá používateľom umožňuje zdieľať vybrané súbory výhradne s príjemcami, ktorých si používateľ sám vyberie, zdieľanie prebieha po obmedzenú dobu a nemožno pri ňom zhotovovať screenshoty.

Galaxy A54 5G
Galaxy A54 5G

Galaxy A54 5G aj Galaxy A34 5G sú taktiež súčasťou rozsiahleho ekosystému Samsung Galaxy, ktorý umožňuje jednoduché a bezproblémové prepojenie rôznych prístrojov. Používatelia tak môžu získať 100 GB cloudového úložiska a jednoducho zálohovať fotografie do služby OneDrive so šesťmesačnou skúšobnou verziou systému Microsoft 365 Basic[5], ktorá je prístupná na zariadeniach Galaxy A54 5G a Galaxy A34 5G. Bezproblémovo je možné medzi jednotlivými zariadeniami, displejmi a operačnými systémami prenášať aj ďalšie rôzne súbory a dáta, čo možno využiť nielen pre zábavu, ale aj pre prácu. Samozrejmosťou je aj prepojenie a ovládanie inteligentných domácich spotrebičov všetkého druhu na platforme SmartThings.

Dostupnosť

Galaxy A54 5G bude k dispozícii v štyroch farebných variantoch, ktoré tvoria Awesome Lime (limetková), Awesome Graphite (grafitová), Awesome Violet (fialová) a Awesome White (biela). Galaxy A34 5G sa bude rovnako predávať v štyroch farebných prevedeniach – okrem Awesome Lime, Awesome Graphite a Awesome Violet medzi ne patrí aj strieborná verzia Awesome Silver. Oba modely budú na Slovensku k dispozícii od 20. marca.

Všetci záujemcovia na Slovensku, ktorí si od 15. do 31. marca predobjednajú a zakúpia telefón Galaxy A54 5G, získajú ako bonus bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds2 v bielej farbe v hodnote 148 eur. Slúchadlá budú zákazníkovi poslané dodatočne po registrácii v aplikácii Samsung Members. Viac informácií na https://www.samsung.com/sk/bonus-galaxy-a/.

Technické špecifikácie

Galaxy A54 5G
Displej  6,4“ (16,3 cm) FHD+ Super AMOLED Obnovovacia frekvencia 120 Hz Funkcie Vision Booster
* Merané uhlopriečne. Rozmer displeja 6,4“ bez zaoblených rohov, 6,3“ (16 cm) so započítaním zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a výrez objektívu fotoaparátu.
Rozmery a hmotnosť 158,2 x 76,7 x 8,2 mm, 202 g
Fotoaparát  Ultraširoký 12 MPix Hlavný fotoaparát 50 MPix Makro 5 MPix Predný fotoaparát 32 MPix
Procesor Exynos 1380 (Octa-core)
Pamäť 8 GB pamäť + 128 GB úložný priestor 8 GB pamäť + 256 GB úložný priestor Úložný priestor je možné rozšíriť až o 1 TB pomocou pamäťovej karty microSD (predáva sa samostatne)
* Skutočná kapacita úložného priestoru záleží od predinštalovaného softvéru. * Dostupnosť sa na jednotlivých trhoch líši. * Karty microSD sa predávajú samostatne. Dostupnosť jednotlivých parametrov (napr. pamäť alebo procesor) závisí od krajiny a mobilného operátora.
Batéria 5 000 mAh (typická hodnota)
* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 4 905 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od sieťového prostredia, používateľských zvykov a ďalších faktorov.
Operačný systém Android 13 One UI 5.1
* Dostupnosť funkcií, aplikácií a služieb pre One UI závisí od verzie operačného systému.
ZabezpečenieSamsung Knox

[1] Skutočná výdrž batérie, doba nabíjania a doba používania sa môžu líšiť v závislosti od sieťového prostredia, spôsobu používania, počtu hovorov a správ, frekvencie nabíjania a ďalších faktorov.

[2] Merané uhlopriečne. Rozmer displeja 6,4“ bez zaoblených rohov, 6,3“ (16 cm) so započítaním zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a výrez pre objektív fotoaparátu.

[3] Merané uhlopriečne. Rozmer displeja 6,6“ bez zaoblených rohov, 6,4“ (16,3 cm) so započítaním zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a výrez pre objektív fotoaparátu.

[4] Pre správnu činnosť funkcie Private Share je nutné, aby odosielateľ aj príjemca vlastnili mobilné zariadenie Galaxy s operačným systémom Android 9 alebo neskorším. Nutnosťou je tiež aplikácia Private Share.

[5] K dispozícii v zariadení Samsung s funkciou synchronizácie Galéria s OneDrive. Aby mohli používatelia ponuku využiť, musia synchronizovať Galériu so službou OneDrive. Ponuka nie je dostupná pre existujúcich predplatiteľov prémiových služieb Microsoft 365 alebo OneDrive (vrátane bezplatných skúšobných verzií) alebo bývalých predplatiteľov služieb Microsoft 365 alebo OneDrive, ktorí v posledných 90 dňoch zrušili svoje prémiové predplatné. Dostupnosť sa môže líšiť v závislosti od trhu a operátora. Podrobnejšie informácie o platných podmienkach služby Google Play nájdete na adrese https://www.microsoft.com/onedrive-samsung-offer.