Už o 12 dní sa dočkáme oficiálneho predstavenia novej vlajkovej lode spoločnosti Samsung. Smartfón Galaxy S6 bude údajne dostupný v dvoch prevedeniach (štandardnú verziu doplní model Galaxy S6 Edge so zahnutým displejom). Množstvo zvestí, ktoré kolujú internetom, rozvíril aj samotný Samsung. Naznačuje, čo novinka prinesie.

Spoločnosť na oficiálnej sieti Twitter zverejňuje videá, ktoré poukazujú na jednotlivé parametre novej vlajkovej lode. Pred pár dňami sa objavila upútavka na vlastnosti fotoaparátu. 20 MP OIS modul má používateľom umožniť zhotovovať unikátne fotografie v akýkoľvek podmienkach. Stačí iba stlačiť spúšť. Fotoaparát by mal vynikať najmä pri fotení v slabom osvetlení, čo robí väčšine smartfónov problémy.

Galaxy S6

Po kliknutí na obrázok sa otvorí video

Dnešné krátke video poukazuje na výkon zariadenia – „čím som rýchlejší…“. Galaxy S6 by mal využívať procesor Exynos 7420, ktorý je vyrobený pomocou 14 nm procesu. Dostupné informácie tvrdia, že procesor je o 30% až 35% energeticky efektívnejší v porovnaní s 20 nm čipmi. Do tejto kategórie spadá aj hlavný konkurent, Qualcomm Snapdragon 810. Nakoľko upútavka zachytáva kolobeh celého dňa v priebehu niekoľkých sekúnd, mohlo by to napovedať, aká bude výdrž aktívneho používania.

Galaxy S6

Po kliknutí na obrázok sa otvorí video

Samsung naznačuje aj podporu bezdrôtového nabíjania. Vo svojom blogu rekapituluje históriu technológie a v poslednej vete sľubuje, že s „pripravovanými Galaxy smartfónmi budú používatelia využívať možnosti nového bezdrôtového sveta tak, ako doteraz ešte nie.“ Je logické, že práve Galaxy S6 je ideálnym kandidátom na prezentáciu nových možností bezdrôtového nabíjania.

Či sa naše odhady naplnia a aký bude Samsung Galaxy S6 naozaj, sa dozvieme už o 12 dní. Prinesieme vám živé informácie priamo z tlačovej konferencie.    

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit