Kombináciou 16 pixelov vytvorí pixely o veľkosti 2,56 μm.

Samsung oficiálne oznámil 200 Mpx senzor pre fotoaparáty v smartfónoch. Ide o senzor s najväčším rozlíšením na trhu. Doterajším lídrom boli 108 Mpx senzory.

200 Mpx senzor sa nazýva ISOCELL HP1. Jeho pixely majú veľkosť 0,64 μm, avšak senzor podporuje ich zgrupovanie. Túto technológiu využívajú výrobcovia smartfónov už dlhé roky a umožňuje senzoru získať viac informácií o svetle, čo je užitočné počas fotenia v horších svetelných podmienkach.

ISOCELL HP1 umožňuje združovanie 16 pixelov, ktoré vytvoria jeden veľký pixel o veľkosti 2,56 μm. Fotoaparát v tomto režime fotí 12,5 Mpx fotografie. 200 Mpx senzor však umožňuje aj fotenie v 200 Mpx rozlíšení, resp. v 50 Mpx rozlíšení – vtedy sa združia dokopy štyri okolité pixely. Nový senzor umožňuje v 50 Mpx režime zaznamenávať 8K video bez orezania obrazu.

Samsung takisto predstavil aj 50 Mpx senzor ISOCELL GN5 s 1,0 μm pixelmi a technológiou Dual Pixel Pro. Kórejský výrobca však nespresnil, kedy sa dostanú nové senzory na trh.

Zdroj: Samsung

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit