Medzi inovácie predstavené spoločnosťou Samsung na veľtrhu patrí displej MicroLED, ktorý ponúka jedinečný vizuálny zážitok.

Spoločnosť Samsung na veľtrhu InfoComm 2018 predstavila The Wall Professional – modulárny displej postavený na technológii MicroLED, ktorý umožňuje zostaviť obrazovku s uhlopriečkou s rozmerom až niekoľkých stoviek palcov, ktorá v akomkoľvek komerčnom priestore dokáže zobraziť výnimočne sýte čierne odtiene a ponúknuť vynikajúce hodnoty jasu aj kontrastu.

Návštevníci veľtrhu InfoComm 2018 si môžu prezrieť The Wall predstavený so svojimi impozantnými rozmermi v rámci predvádzacej akcie „See the Greatness“, kde sú taktiež vystavené ďalšie displeje a riešenia z oblasti digitálnych zobrazovacích technológií. Predbežné objednávky zariadenia The Wall je možné zadať už teraz, pričom dodávky môžu zákazníci očakávať v treťom štvrťroku tohto roka.

The Wall Professional: budúcnosť zobrazovacej technológie

The Wall Professional je variant jedného z displejov pre koncových spotrebiteľov predstavených na veľtrhu CES 2018, ktorý sa stretol s najväčším ohlasom. Vďaka svojmu modulárnemu dizajnu je The Wall Professional konfigurovateľný a upraviteľný podľa potrieb zákazníka. Ponúka dokonalé zobrazenie čiernych odtieňov a jedinečne čisté podanie farieb za jasného osvetlenia aj v tme. Štýlový dizajn displeja The Wall sa stane modernou ozdobou firemných recepcií, múzeí, galérií aj luxusných maloobchodných priestorov. The Wall Professional je vysoko spoľahlivý a efektívny. V akomkoľvek usporiadaní dokážu moduly využívajúce technológiu HDR10+ a MicroLED dosiahnuť bezkonkurenčné hodnoty maximálneho jasu až 1600 nitov, pričom zaručujú vynikajúce farebné podanie a dokonalý obraz aj bez použitia farebných filtrov a podsvietenia.

Čierna – čierna je základom prekresleného podania detailov. The Wall dokáže zobraziť samu podstatu čiernej. Spojenie výnimočne sýtej čiernej so špeciálnymi technológiami pre extrémnu redukciu odleskov zaisťuje ničím nerušené podanie čiernej, ktorá umožňuje dosiahnuť bezkonkurenčný kontrast a jedinečné prekreslenie detailov.

Farby – podmienkou verného zobrazenia detailu je taktiež verné podanie farieb. Vynikajúce zobrazenie farieb dané technológiou použitou v displeji The Wall umožňuje oproti tradičnej LED technológii dosiahnuť dvakrát vyššiu čistotu farieb a širší farebný gamut a zobraziť živé, ale pritom prirodzene pôsobiace farby, ktoré sú zárukou úchvatného vizuálneho zážitku.

Ďalšie vylepšenia – špičkové inovácie sú plodom úsilia o maximálne zdokonalenie. Procesor displeja The Wall, ktorý poskytuje špičkovú kvalitu obrazu je – vďaka optimalizácii vysokého dynamického rozsahu, HDR10+ a pod. – vybavený intuitívnymi funkciami pre optimálne nastavenie maximálneho jasu a extrémne presného škálovania šedých tónov pre hodnoverné zobrazenie reality.

MagicINFO 6: Zjednodušená tvorba a správa obsahu

MagicINFO 6 je najnovšia platforma pre správu obsahu od spoločnosti Samsung, ktorá umožňuje podnikom v akomkoľvek prostredí pohodlne vytvárať, plánovať a umiestňovať obsah v rámci celej digitálnej zobrazovacej siete. Platforma využíva operačný systém TIZEN 4.0, ktorý ponúka a podporuje bezproblémovú funkciu diaľkového ovládania softvéru aj hardvéru, čím umožňuje tímom vytvárajúcim obsah aktualizovať dizajn správ a príslušné časové plány kedykoľvek a odkiaľkoľvek. MagicINFO 6 je vo svojom odbore najlepšou platformou, ktorá umožňuje kontrolovať stav zariadení, odhaliť prípadné chyby a ponúknuť riešenie problémov. Je kompatibilný so všetkými zobrazovacími technológiami značky Samsung používajúcimi operačný systém TIZEN 4.0 vrátane displeja The Wall Professional, nových inteligentných UHD displejov radov QMN a QBN a zobrazovacích LED zariadení radu IF.

Obojstranné vonkajšie zobrazovacie zariadenie: Zdvojnásobte reklamnú plochu, maximalizujte svoje výnosy

Návštevníci veľtrhu InfoComm 2018 taktiež ako prví uvidia displej obojstranného vonkajšieho zobrazovacieho zariadenia spoločnosti Samsung (model OH85N-D). Obojstranné vonkajšie zobrazovacie zariadenie vybavené operačným systémom TIZEN 4.0 a 85-palcovým displejom bude k dispozícii pre také priestory, ako sú prístrešky na zastávkach autobusu či lavičky na ulici. Vzhľadom na to, že reklamný obsah bude zobrazovaný na oboch stranách displeja, očakáva sa, že toto zariadenie pomôže firmám, ktoré tu umiestnia reklamu, maximalizovať z nej plynúce zisky.

Inteligentné UHD zobrazovacie zariadenie: Nevšedné a rôznorodé zážitky

Inteligentné UHD displeje spoločnosti Samsung radov QMN (jas 500 nitov) a QBN (jas 350 nitov), ktoré taktiež využívajú OS TIZEN 4.0, ponúkajú užívateľom usilujúcim sa o nevšedné, rôznorodé zážitky obsah v ešte ostrejšom a jasnejšom zobrazení. Inteligentný operačný systém displeja automaticky prevádza FHD obsah z ľubovoľného zdroja na ostrejšiu, jasnejšiu UHD kvalitu, čím okamžite a bez zdĺhavých manuálnych zásahov zlepšuje divácky zážitok. Inteligentné UHD zobrazovacie zariadenie bude uvedené na globálny trh vrátane Severnej Ameriky tento rok v júni.

Zobrazovacie LED zariadenie radu IF: Prvotriedna kvalita obrazu

Spoločnosť Samsung predstaví aj zobrazovacie LED zariadenie radu IF (model P1.2) s jemným rozostupom pixelov, ktoré bude k dispozícii v Spojených štátoch v júni tohto roku. Tieto špičkové displeje sú kombináciou najmodernejších technológií pre spracovanie videa s optimalizáciou vysokého dynamického rozsahu, čím dodávajú zobrazovanému obsahu jasnosť a sofistikovanosť – a to všetko v kompaktnom dizajne, ktorý sa jednoducho udržiava. Zahŕňa to špeciálne prispôsobenie obrazu jednotlivým scénam, kedy sú optimalizované farebné prechody a úrovne jasu v každej jednotlivej snímke, aby bol dosiahnutý čo najdetailnejší a najrealistickejší obraz.

Viac informácií o The Wall Professional získate na adrese: https://displaysolutions.samsung.com/led-signage/thewall

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.