Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Televízory SUHD TV 2016, vybavené displejom Quantum dot, prinášajú najrealistickejší obraz, špičkový dizajn, jednoduchý prístup k obsahu a skutočne inteligentné funkcie aj pre náročných užívateľov.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., ktorá sa už desať rokov drží na špici rebríčka výrobcov televízorov, odhalila na veľtrhu CES 2016 veľkolepý rad nových SUHD TV, ktoré upevnia pozíciu spoločnosti aj v ďalšom desaťročí.

Modely Samsung SUHD TV pre rok 2016 ponúkajú bezkonkurenčnú kvalitu obrazu vďaka novému displeju Quantum dot. Svetovú premiéru zažíva tiež zakrivený dizajn televízora, ktorý je nápadný absenciou akéhokoľvek rámu. Z ktoréhokoľvek uhla televízor pôsobí skutočne veľkolepo a divák si prostredníctvom inteligentného menu môže jednoducho a rýchlo nájsť svoj obľúbený program či obsah. Navyše sú všetky modely vybavené technológiou IoT hub, ktorá z TV robí plnohodnotný ovládač celej inteligentnej domácnosti.

„Nové SUHD TV odrážajú naše hlavné zameranie na inovácie, ktoré sú pre zákazníkov veľmi dôležité, a prinášajú najvyššiu kvalitu obrazu,“ povedal Hyun Suk Kim, prezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „V roku 2016 čerpáme z predchádzajúcich úspešných projektov a ponúkame úžasnú synergiu dizajnu, technológií a precízneho spracovania.“

Samsung SUHD TV s displejom Quantum dot: Neprekonateľná kvalita obrazu

Desaťbitový displej televízorov SUHD TV radu 2016 je ako prvý na svete vyrobený úplne bez kadmia a ponúka kvalitu obrazu rovnajúcu sa skutočnosti s úžasnou jasnosťou, výnimočným kontrastom a najrealistickejšími farbami.

Nedávno realizovaný výskum* ukázal, že drvivá väčšina Američanov sleduje TV pri rozsvietenom svetle (86 % vo všedné dni, 85 % cez víkend) a iba malá časť pripúšťa sledovanie TV pri úplnej tme (14 % vo všedné dni a 15 % cez víkend). SUHD TV sprostredkuje optimálny divácky zážitok v akýchkoľvek svetelných podmienkach.

Všetky modely Samsung SUHD TV disponujú funkciou premium high dynamic range (HDR), ktorá svietivosťou minimálne 1 000 nitov HDR zaistí vyšší kontrast svetlých a tmavých miest na obrazovke. Nová technológia Ultra Black tiež významne znižuje odraz svetla, čo ďalej zvyšuje kvalitu obrazu s minimálnymi odleskami. Ultra Black je inšpirovaná prírodou, absorbuje prirodzené svetlo a umožňuje lepšie nočné videnie.

360 dizajn pre bezkonkurenčný dojem

Štyri roky po uvedení prvého zakriveného televízora na svete prichádza Samsung s prvou zakrivenou obrazovkou bez rámu. Model KS9500 SUHD TV dokáže divákov úplne pohltiť. Rám zvyčajne ohraničuje obraz, dej, alebo obsah obrazovky. Aby bol výsledný dojem jedinečný, zbavili dizajnéri telo televízorov všetkých nepotrebných prvkov vrátane rušivých skrutiek na zadnej stene.

Zábava bez hraníc s využitím jediného ovládača

Vďaka operačnému systému Tizen ponúkajú nové Smart TV Samsung užívateľom jednoduchý prístup k obľúbenému obsahu, službám, hrám, informáciám o programoch a filmoch.

  • Nový Smart Hub – Smart Hub 2016 užívateľom uľahčuje prístup k ich obľúbenému obsahu z jediného miesta. Živé vysielanie, hry i menu sa objavia na domovskej obrazovke Samsung Smart TV okamžite po zapnutí prístroja.
  • Ovládač Samsung Smart Control – Nové Samsung Smart TV riešia problém mnohých ovládačov, ktoré sa ani nezmestia na konferenčný stolík. Samsung Smart TV automaticky rozpozná typ set-top boxu, hernej konzoly, OTT boxu alebo domáceho kina, ktoré sú pripojené k TV. Vďaka tomu je možné všetky tieto prístroje ovládať pomocou jediného diaľkového ovládača Smart Control, navyše bez nutnosti akéhokoľvek nastavovania.
  • Hry bez konzol – Užívatelia si môžu zahrať obľúbenú hru na veľkej obrazovke bez toho, aby potrebovali vlastniť hernú konzolu. Nové Smart televízory ponúknu viac ako 500 hier na stiahnutie alebo streamovanie. Medzi najnovšie prírastky PlayStation™ patrí Assassins Creed III, Batman: Arkham Origins, LEGO Movie a mnoho ďalších.**
  • EXTRA Service – Po stlačení tlačidla EXTRA na ovládači Samsung Smart Control sa na obrazovke objavia informácie súvisiace s aktuálne sledovaným obsahom. Užívatelia si tak môžu počas športového zápasu prečítať profily hráčov a herné štatistiky, alebo informácie o hercoch účinkujúcich v ich obľúbenej šou.**
  • Smart View – Mobilná aplikácia Samsung Smart View umožňuje používateľom okamžite zdieľať ich obľúbený obsah so svojou rodinou. Zdokonalený Smart View je teraz dostupný na všetkých zariadeniach Samsung Galaxy, ďalších zariadeniach s OS Android a iOS, a tiež na počítačoch so systémom Windows. Obľúbené aplikácie a webové stránky vrátane AccuWeather, Crackle, iHeartRadio, M-GO, Plex, Pluto.TV, UFC, Vimeo, YuppTV a mnoho ďalších je dostupných na TV prostredníctvom Smart View. Ponuka aplikácií sa môže líšiť v závislosti od krajiny.
  • Lepší prístup k obsahu – Streamovanie HD filmov a TV programov od poskytovateľov ako sú Amazon, M-GO a Netflix, a príbuzných aplikácií ako je YouTube, je teraz oveľa jednoduchšie. UHD technológia vyvinutá spoločnosťou NeuLion tiež umožní výber športových podujatí pre streamovanie v priamom prenose v kvalite UHD. Užívatelia si tiež môžu pripojiť nový prehrávač Ultra HD Blu-ray Player prostredníctvom kábla HDMI (2.0a) a môžu tak sledovať UHD filmy prístupné s HDR. Ľahšie si spustia tiež aktuálne vysielanie od Dish a Time Warner Cable. Ponuka aplikácií sa môže líšiť v závislosti od krajiny.

TV sa stáva ovládačom celej prepojenej domácnosti

Všetky SUHD TV 2016 sú vybavené technológiou IoT hub, ktorú Samsung vyvinul v spolupráci so spoločnosťou SmartThings. SUHD TV je možné prepojiť a prostredníctvom neho ovládať viac ako 200 zariadení kompatibilných s platformou SmartThings – používateľ zistí, kto zvoní pri dverách, môže zamknúť alebo rozsvietiť, a to všetko prostredníctvom svojho televízora.

Užívatelia si svoje nové televízory môžu nastaviť podľa svojich preferencií. Napríklad pri sledovaní filmu sa môže automaticky nastaviť iný formát obrazu, aktivuje sa soundbar a ďalší audio systém, ktorý posunie divácky zážitok o triedu vyššie. Pre kompletnú podporu všetkých zariadení kompatibilných so SmartThings je potrebné využívať adaptér SmartThings Extend USB.

Prvý Samsung Ultra HD Blu-ray prehrávač

Samsung tiež predstavil elegantne zakrivený Ultra HD Blu-ray prehrávač, model UBD-K8500, ktorý je HDR kompatibilný, ponúka štyrikrát vyššie rozlíšenie a 64-krát detailnejšie farby než konvenčný Blu-ray prehrávač. V predaji bude v Spojených štátoch od marca.

V spojení s novým Quantum dot displejom televízora Samsung SUHD prináša UHD Blu-ray prehrávač obraz doteraz nevídanej kvality. Model UBD-K8500 navyše disponuje technológiou upscaling, ktorá zdokonaľuje kvalitu obrazu zo štandardných Blu-ray diskov a DVD a je možné v ňom prehrať aj klasické CD.

Samsung je partnerom hollywoodskych štúdií a svojim zákazníkom sprostredkuje výber filmov na Ultra HD Blu-ray s neuveriteľnou HDR kvalitou obrazu. V tomto roku 20th Century Fox vydá viac než 100 diskov 4K Ultra HD s HDR vrátane filmov ako sú Marťan alebo Peanuts.

Značky: