Modernizácia kinosály siete Arena Cinemas v Zürichu je prvou európskou inštaláciou LED obrazovky Samsung, ktorá švajčiarskym divákom ponúkne revolučné 2D a 3D zážitky.

Inštaláciou svetovo prvej obrazovky 3D Cinema LED v kinosále Sihlcity spoločnosti Arena Cinemas vo Švajčiarsku pokračuje Samsung Electronics vo svojej snahe, aby sa tradičné premietacie kiná stali minulosťou.

3D variant obrazovky Cinema LED od spoločnosti Samsung, ktorá bola navrhnutá a nainštalovaná v spolupráci so spoločnosťou Imaculix AG, si zachováva nemenný jas a divákom používajúcim 3D okuliare ponúka dokonalé vykreslenie textu titulkov, obrazu a drobných vizuálnych detailov. Na rozdiel od štandardných 3D kín poskytuje obrazovka Samsung Cinema LED nemennú obrazovú kvalitu v celej kinosále, a zabezpečuje tak rovnako podmanivý zážitok pre diváka na ktoromkoľvek sedadle.

 Toto vôbec prvé digitálne kino s obrazovkou Samsung Cinema LED vybavenou technológiou High Dynamic Range a certifikovanou združením Digital Cinema Initiatives (DCI) ponúkne švajčiarskym spotrebiteľom divácky zážitok novej generácie. Skoro 10,3 m široká a 5,4 m vysoká obrazovka Samsung Cinema LED s takmer 9 miliónmi pixelov prináša výnimočnú kvalitu obrazu, technickú úroveň a spoľahlivosť.

Displej Samsung Cinema LED zvýrazňuje na obrazovke obsah prostredníctvom technológie HDR. Všetky vizuálne prvky sú vykresľované v ultraostrom rozlíšení 4K (4096 x 2160) pri maximálnom jase na úrovni takmer 10-krát vyššom (146 fL), než ako je tomu u bežného kinematografického štandardu (14 fL). Výsledný vysoký kontrast je zárukou jasných farieb, dokonalej bielej a sýtej čiernej, takže je ideálna pre 2D aj 3D filmy. V spojení s najmodernejšími zvukovými technológiami značky JBL Professional od spoločnosti HARMAN International tak prináša naozaj podmanivý zážitok.

„Zürich  je jedným z najrýchlejšie rastúcich stredísk filmového priemyslu, a teda ideálnym miestom pre predstavenie prelomovej technológie, akou je obrazovka Cinema LED, v tomto regióne,“ uviedol Eduard Stöckli, majiteľ siete kín Arena Cinemas. „Vďaka štíhlej konštrukcii displeja sme mohli v kine Sihlcity odstrániť premietaciu miestnosť, čím sa uvoľnil priestor pre ďalšie sedadlá, takže môžeme našim hosťom ponúknuť ucelenejšie, pohodlnejšie a inovatívnejšie prostredie.“

Obrazovka Cinema LED od spoločnosti Samsung, ktorá bola verejnosti po prvýkrát predstavená v júli 2017, bola úspešne nainštalovaná v kórejských mestách Soul a Busan a v čínskom Šanghaji. Partnerstvo so spoločnosťou Arena Cinemas predstavuje prvú inštaláciu displeja Cinema LED od spoločnosti Samsung v Európe a vôbec prvú inštaláciu obrazovky 3D Cinema LED na svete.

Značky: