Zmeny sa týkajú modelov Buds3 a Buds 3 Pro.

Samsung začiatkom júla predstaví viacero zaujímavých zariadení, medzi ktorými nebudú chýbať nové slúchadlá série Galaxy Buds3 s celkom novým dizajnom. Kórejská spoločnosť už 10. júla na udalosti Unpacked predstaví skladateľné zariadenia Galaxy Z Flip6 a Galaxy Z Fold6, ktoré budú počas konferencie sprevádzať napríklad aj nové modely série Galaxy Watch7 spolu s hodinkami Galaxy Watch Ultra. Hoci slúchadlá série Buds3 nebudú hlavnou hviezdou večera, tak vieme, že model Galaxy Buds3 Pro dostane celkom nový dizajn, s ktorým sme sa pri Galaxy slúchadlách ešte nestretli.

Samsung Galaxy Buds2 ProZdroj: Samuel Hindy
Aktuálne Samsung Galaxy Buds2 Pro

Dokonca nedávno sa objavil potvrdzujúci obrázok modelu Galaxy Buds3, ktorý sa taktiež výrazne líši od súčasných slúchadiel spoločnosti Samsung. Je teda takmer isté, že obidva modely série Galaxy Buds3 budú mať stopku, čím sa dizajnovo priblížia napríklad k slúchadlám Apple AirPods Pro.

Teraz sa vďaka AssembleDebug na internete objavili ďalšie nové obrázky Galaxy Buds3 Pro. Tie boli objavené v zdrojovom kóde aplikácie Samsung Members a potvrdzujú, že Buds3 Pro bude k dispozícii v bielej a čiernej farbe. Stopky slúchadiel budú smerovať smerom nadol, pričom sa očakáva, že prinesú podporu pre tzv. Blade Lights. Nie je prekvapením, že stopky slúchadiel budú slúžiť na ovládanie. Okrem očakávanej možnosti prehrávania médií, by nemala chýbať možnosť prepínania zvukových režimov, alebo nastavenie hlasitosti.

Galaxy Buds3 Pro by mali mať dva meniče, podporu 24-bitového zvuku pri 96 kHz. Nemal by chýbať Ambientný režim, adaptívne ANC a odolnosť voči vode a prachu na úrovni IP57. Očakáva sa, že slúchadlá poskytnú celkovú dobu prehrávania na úrovni až 30 hodín. Samotné slúchadlá by mali so zapnutým ANC vydržať hrať až 6 hodín.

Predajné balenie Samsung Galaxy Buds3 Zdroj: AndroidAuthority
Predajné balenie Samsung Galaxy Buds3

Galaxy Buds3 na tom budú iba o niečo “horšie. Nebude chýbať odolnosť proti prachu a vode na úrovni IP57, podpora 24-bitového zvuku pri 96 kHz, ANC, až 24-hodinová výdrž batérie, pričom samotné slúchadlá poskytnú pri zapnutom ANC dobu prehrávania na úrovni až 5 hodín. 

Cena nových Galaxy Buds3 a Buds3 Pro zatiaľ nie je známa. Mohla by sa však pohybovať na úrovni 230 eur pre model Pro a 150 eur pre základný model Buds3.

Zdroj: AndroidAuthority

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.