Robotický vysávač Samsung PowerBot a tyčový PowerStick spája novinka – unikátna antistatická semišová kefa, ktorá si poradí aj s mikroskopickým prachom.

Spoločnosť Samsung predstavuje inovované modely svojich obľúbených vysávačov. Jej portfólio rozširujú robotický Samsung PowerBot VR20R7250WC a tyčový Samsung PowerStick VS03R6523J1. Obe novinky sú vybavené unikátnou antistatickou semišovou kefou, ktorá účinne zachytáva aj mikroskopický prach, ktorý nie je možné odstrániť len sacím výkonom. Oba modely budú v predaji od druhej polovice júna. Odporúčaná maloobchodná cena modelu PowerBot VR20R7250WC bude 899 Eur a modelu PowerStick VS03R6523J1 299 Eur.

„Prachožrúť“ aj bez metličiek

Poverám a mýtom, že robotické vysávače nevysávajú a len zametajú, je od modelového radu Samsung PowerBot koniec. Nový model od Samsungu totiž nepoužíva bežné metličky. Na upratovanie využíva silný 130 W motor, ktorý prach a špinu spoľahlivo vysaje.

V spojitosti s technológiou Edge clean vyčistí rohy a hrany miestnosti pomocou výsuvnej lišty. Technológia Intelligent Power Control automaticky prispôsobuje sací výkon podľa vysávaného povrchu. Bezvrecková filtračná technológia Cyclone Force udržiava stály sací výkon vysávača. Navyše je doplnený o umývateľný penový filter s mikrofiltrom. Motor je napájaný z 21,6 V Li-Ion batérie s kapacitou 3600 mAh.

Nový rad Samsung PowerBot VR7200 bol doplnený o špeciálnu rotačnú semišovú antistatickú kefu. Tá obsahuje strieborné vlákna Soft Roller Wide Brush, ktoré svojou rotáciou staticky elektrizujú drobné častice prachu a tým je vysávanie efektívnejšie a zároveň šetrné k podlahám. Kefa obsahuje špeciálny systém čistenia namotaných vlasov, ktorý ich sám vo výraznom množstve odstráni. Šírka čistiacej kefy je až 278 mm, čím je vysávanie domácnosti veľmi rýchle.

Novinka je okrem toho vybavená aj senzormi proti pádu, vizuálnym navigačným systémom Visionary Mapping Plus, FullView Sensor 2.0, ktorý vo veľkej miere úplne zamedzuje nárazom do okolia a najnovšie bol doplnený nový optický senzor na rýchlejšiu a vylepšenú navigáciu a pohyb v priestore. Upratovanie je možné aj pomocou diaľkového ovládania Point Cleaning, s ktorým stačí ukázať na miesto, ktoré chcete vyčistiť, a vysávač k nemu sám príde bez potreby prenášania. Jeho ovládanie je však možné aj prostredníctvom Wi-Fi s plne autonómnym nastavením cez aplikáciu Samsung SmartThings. Priestor, ktorý má vysávač poupratovať, je možné vymedziť aj magnetickou páskou.

Tyčový pomocník 2 v 1

Nový tyčový bezvreckový vysávač Samsung PowerStick VS03R6523J1 je zariadením tupu 2 v 1. Môžete ho používať ako klasický alebo ako ručný vysávač.

Novinka je takisto vybavená semišovou antistatickou rotačnou kefou obohatenou o strieborné vlákna (Anti-tangle Soft Action Brush). Rovnako, ako predchádzajúce modely, má systém čistenia EzClean, teda vysaté nečistoty stačí len jednoducho vysypať. Zároveň odpadá problém s množstvom namotaných vlasov. Technológia Cyclone Force a bezvrecková filtrácia s umývateľným penovým filtrom a s mikrofiltrom sa postarajú o stály sací výkon aj po naplnení 0,3 litrovej dvojkomorovej nádoby.

O silný sací výkon sa stará 170 W motor, ktorý poháňa 21,6 V Li-Ion, používateľsky ľahko vymeniteľná 1800 mAh batéria s LED indikáciou kapacity a módu vysávania. Výdrž na jedno nabitie, ktoré trvá do plnej kapacity 3 hodiny, vystačí na 30 minút konštantného vysávania. Špeciálne príslušenstvo v podobe predĺženej tyče sa postará o čistotu aj v rohoch stien.

Oba vysávače už máme v redakcii a zverejníme ich test v reálnej praxi čoskoro.

Značky: