Minulý týždeň spoločnosť Samsung požiadala o patent, ktorý sa týkal skenera odtlačkov prstov v displeji.

To by mohlo aj naznačovať, že táto funkcia sa už konečne dostane do modelového radu Galaxy a predstaviť by sa mohla s prichádzajúcou „S10-kou„. Ešte v deň podania patentu sa objavilo aj vyobrazenie tejto technológie a názorne sa tak môžeme pozrieť na pripravované novinky v podaní Samsungu.

Čítačka odtlačkov prstov sa už objavila aj v predchádzajúcich patentoch kórejskej spoločnosti, pričom pre priloženie prsta sa doteraz používala iba časť displeja. Najnovší patent znázorňuje pokročilý snímač odtlačkov prstov v prevedení na celý displej, ktorý používa samostatný, energeticky nenáročný procesor. Ten bude mať za úlohu zvýšiť jas obrazovky hneď, ako bude detekovaný dotyk a v tom momente prebehne aj trojnásobné skenovanie prsta.

Nový senzor bude teda presnejší, jednoduchší na používanie a rýchlejší ako súčasné technológie. Okrem toho, jeho všestrannosť znamená, že môže byť tiež použitý pri skladacích zariadeniach.

Patent je vyobrazený v dvoch prevedeniach. Prvý zobrazuje klasický smartfón od Samsungu, s akými sme sa mohli stretávať už pomerne dávno. Druhé vyobrazenie je už oveľa modernejšie a prekvapuje hlavne dizajnovým jazykom, ktorý nie je pre Samsung typický. Znázornený smartfón má výrez v displeji a kľudne by sa dal zameniť s aktuálnymi modelmi od HuaweiMate 20, prípadne Mate 20X.

Skutočné implementovanie výrezu v displeji je v spojitosti so Samsungom pomerne málo pravdepodobné. Nakoľko sa doteraz spoločnosť tomuto trendu vyhýbala, tak je vysoko pravdepodobné, že Samsung sa v patentoch zameriava na nové technológie, ktoré by nakoniec viedli k úplnému odstráneniu rámikov okolo displeja.

Zdroj: LetsGoDigital

Prečítajte si aj:

Samsung Galaxy A7: Ako fotiť so smartfónom s tromi fotoaparátmi?

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.