Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. oznámila rozšírenie svojho sortimentu vlajkových zariadení QLED v Európe o rad Q8D.

Rad Q8D, ktorý v sebe spája moderný dizajn, vysokú kvalitu obrazu a vylepšené inteligentné funkcie, dopĺňa sortiment špičkových zariadení QLED spoločnosti Samsung pre rok 2018. Modely z radu Q8D budú na Slovensku dostupné od augusta za odporúčané maloobchodné ceny 4 199 € za 75-palcový model****, 3 099 € za 65-palcový model a 2 199 € za 55-palcový model.

Sortiment prémiových zariadení QLED zahŕňa aj ocenený rad Q9, ktorý sa môže pochváliť špičkovou kvalitou obrazu, ktorá umožňuje spotrebiteľom vychutnať si obsah bez rozptyľovania a zároveň štýlovo zapadá do ich domácností.

Q8D ponúka perfektnú kvalitu obrazu, jednoduché riešenie pre usporiadanie spleti káblov a inteligentné funkcie, ktoré zjednodušujú nastavenie a ovládanie televízora, a je tak ideálnou voľbou pre skutočných milovníkov zábavy.

Hlavné prednosti Q8D

Vysoká kvalita obrazu

Q8D bude obsahovať kombináciu technológií Full Array Local Dimming (celoplošné podsvietenie s funkciou lokálneho stmievania) a HDR 1500, ktoré poskytujú ostrý obraz pre divácky zážitok blížiaci sa realite. V spojení s technológiou Q Contrast Plus tak ponúka ohromujúci obraz s dokonalým kontrastom, zatiaľ čo antireflexná obrazovka zabezpečuje prvotriednu kvalitu obrazu za všetkých svetelných podmienok.

Jasné obrazovky môžu často viesť k strate farebnosti, Q8D s technológiou 100% objemu farieb však farby oživuje, a poskytuje tak ohromujúci vizuálny zážitok. To je spolu s kvalitou obrazu HDR zárukou toho, že sa na obrazovke nestratia žiadne detaily.

Režim Ambient

Režim Ambient ponúka počas celého dňa užitočné informácie – a to dokonca aj vtedy, keď spotrebitelia aktívne nesledujú filmy a televízne vysielanie. Môže prehrávať hudbu alebo zobrazovať najnovšie správy, dopravné hlásenia či aktuálnu predpoveď počasia. V prípade nástenných televízorov môže režim Ambient napodobniť vzor na stene za televízorom, a vytvoriť tak ohromujúci vizuálny efekt, pri ktorom sa televízor stane harmonickou súčasťou steny.

Inteligentný televízor

Inteligentné funkcie televízora Q8D ponúkajú revolučný spôsob nastavenia prístroja a vyhľadávanie obsahu. Jednoduché prihlásenie pomocou novej aplikácie SmartThings** výrazne skracuje dobu potrebnú na nastavenie nového televízora. Nový univerzálny sprievodca spotrebiteľom umožňuje prechádzať streamovacie služby a živé televízne vysielanie v rámci jednej intuitívnej ponuky a funkcia S-Voice ponúka možnosť ovládať televízor len hlasom bez toho, že by ste museli pohnúť jediným prstom.

Usporiadanie káblov

Riešenie Samsung Clean Cable Solution úhľadne usporiada všetky káble. Stačí len káble zasunúť do pripravených drážok na zadnej časti televízora a máte k dispozícii úhľadný systém, ktorý káble vedie stojanom.

Podrobnosti o rade Q8D***

V reakcii na rastúci dopyt zákazníkov posilňuje spoločnosť svoje odhodlanie ponúkať televízory s ultraveľkými obrazovkami a v rámci radu Q8D ponúkne úhlopriečky 55″, 65″ a 75″****.

Informácie a podrobnosti o cenách televízorov a audiozariadení Samsung získate na internetových stránkach www.samsung.sk.

*Na základe dát skupiny NPD.

**Aplikácia SmartThings je dostupná v zariadeniach s operačnými systémami iOS a Android.

***Produktový rad, detaily a dostupnosť sa v jednotlivých regiónoch líšia.

****Model s uhlopriečkou 75″ bude v ponuke od septembra.